Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na Final Four pocestujú Prešovčania do Záhrebu

(Autor: TASR/František Iván)
SITA|Publikované 29. mar 2012 o 12:13

Dejiskom Final Four SEHA League hádzanárov bude chorvátsky Záhreb. Prešov čakajú v základnej časti ešte dva zápasy.

PREŠOV. Premiérový ročník nadnárodnej SEHA League v hádzanej mužov vyvrcholí turnajom Final Four. Hoci sa základná časť ešte nedohrala, už sú známi jeho účastníci, termín i dejisko.

Kvarteto účastníkov, ktoré bude počas víkendu 14. - 15. apríla bojovať v chorvátskom Záhrebe o celkové prvenstvo, tvoria domáca Croatia Osiguranje Záhreb, macedónske duo RK Metalurg Skopje a RK Vardar Pro Skopje a slovenský šampión Tatran Prešov.

V sobotňajšom semifinále sa stretne prvý tím po základnej časti so štvrtým a druhý s tretím. V nedeľu sa bude hrať o 3. miesto a finále.

Tatran by mal hrať ešte dva zápasy

Semifinálové dvojice nie sú známe, poradie na prvých štyroch miestach sa ešte môže zmeniť.

Tatranu Prešov zostáva odohrať dva zápasy, v ktorých si môžu ešte vylepšiť svoju súčasnú 3. priečku (1. Záhreb 50, 2. Vardar 47, 3. Tatran 46, 4. Metalurg 45 - má 1 duel k dobru).

V piatok 6. apríla sa zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš predstavia v Belehrade v dohrávanom súboji 13. kola s Crvenou zvezdou a potom v stredu 11. apríla o 18.00 h privítajú v dohrávke 16. kola Metalurg Skopje.

"Uvidíme, čo bude s tým stretnutím s Metalurgom, lebo na hádzanárskom portáli venovanom balkánskej hádzanej som sa dočítal, že klub uvažuje o neodohratí zvyšných stretnutí," poznamenal pre agentúru SITA manažér prešovského Tatrana Miroslav Šosták.

Metalurg v tejto súvislosti požiadal vedenie súťaže o posun Final Four, inak vraj proti Vardaru, Tatranu a CZ Belehrad už v základnej časti nenastúpi.

O budúcnosti SEHA Legue po finálovom turnaji

Pohľad na tabuľku SEHA League momentálne skresľuje, keďže družstvám chýbajú do skompletizovania základnej časti od 0 až do 6 stretnutí.

"Objavili sa aj úvahy, že sa zostávajúce duely už neuskutočnia, ale podľa mojich informácií by sa mala základná časť dohrať. Čo sa týka budúcnosti SEHA League, viac budeme vedieť po Final Four, keď je naplánovaný aj míting zástupcov klubov," dodal na tému nadnárodnej súťaže M. Šosták.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.