Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na európskej scéne zažiarila, no pred svetovým vrcholom nebolo o nej počuť

Sportnet|Publikované 18. okt 2002 o 22:00

Košice - V ráznom a tradičnom napredovaní východoslovenských fitnesiek vzhľadom na účinkovanie počas posledných majstrovstiev sveta v Brne akosi

zaniklo, že nie všetky protagonistky tohto odvetvia boli v plnej zbroji a pripravené ísť s kožou pred porotu a publikum. Medzi dievčatá, ktoré sa dostali do popredia v tomto roku, patrila aj Katarína Verbovská (na snímke), no predsa jej meno nefigurovalo nielen na spomínanom šampionáte, ale ani na predošlých kvalifikačných podujatiach v Šuranoch a Martine. Dokonca ju reprezentačný tréner Ľuboš Matejička ani nespomínal medzi kandidátkami na miesto v nominácii. Čo sa stalo, zabudlo sa na ňu alebo bol dôvod úplne iný?

"Túto časť sezóny som vynechala vzhľadom na to, že som celé leto bola v Amerike. Tam som nemala dostatočné podmienky na trénovanie, pokračovanie v príprave, ktorú som predtým odštartovala na Slovensku," vysvetlila jasne a stručne svoje pohnútky absencie K. Verbovská. Naposledy sa v tomto roku prezentovala na majstrovstvách Európy v Budapešti začiatkom mája, kde dominovala v premiére novej disciplíny body fitnes do 164 centimetrov. Po ME netušila, ako to bude s jej pobytom za morom, koľko sa tam zdrží. "Odcestovala som tam v júni a vrátila sa v septembri. Bolo to v rámci programu pre študentov, pracovala som v zábavnom parku," uviedla študentka 5. ročníka Univerzity veterinárneho lekárstva v Košiciach a dodala, že výjazd do USA si zabezpečovala sama. Po návrate už bolo neskoro doháňať zameškané v príprave. "Resty by som už určite nebola stihla zmazať tak, aby som sa mohla s pokojným svedomím postaviť na pódium na nominačnej súťaži. V predošlom období som trénovala totiž len nepravidelne a to nestačí." To, že jedna cenná skúsenosť pre život vrátane zlepšenia sa v anglickom jazyku odplašila zároveň šancu pokúsiť sa vybojovať titul majsterky sveta, ju stále trochu mrzí.

Mimochodom, členku Pro Body, ktorú vedie tréner Martin Kováč, úspešne nahradila v Brne ďalšia Košičanka Natália Lenártová. Ktovie, ako by to vyzeralo, keby sa o miestenku na šampionáte uchádzala aj Katka? "Možno by Lenártová štartovala v klasickom fitnes, ťažko povedať. Inak, fandila som Natálii a tušila som, že má na to, aby úspešne obstála. V jeseni bola lepšie disponovaná než na jar." Verbovská už nemá v tejto sezóne pred sebou žiadne vystúpenie, na budúci rok sa hodlá zodpovedne pripraviť na ME i MS, hoci si uvedomuje, že zladenie náročného štúdia a tréningovej driny nebude jednoduché. A pokiaľ ide o ďalšie smerovanie, pozerá sa na svoje plány triezvo: "Ešte sa neviem rozhodnúť, či uprednostním body fitnes alebo klasický fitnes. Príprava je tá istá, akurát by som nemusela cibriť zostavu. Určite však nevynechám z tréningov gymnastické, akrobatické prvky a postupne sa uvidí, v čom sa presadím. Udržať si vysokú výkonnosť počas celej sezóny dá každej pretekárke zabrať, ale pokúsim sa o to, aby som nadviazala na to, čo som ukázala v Budapešti."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.