Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Na dvorcoch Slávie Právnik už 15. ročník Slovak Junior Indoor

SITA|Publikované 10. jan 2008 o 12:59

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - V budúcom týždni (13. - 20. januára 2008) odohrajú už 15. ročník najvýznamnejšieho juniorského halového tenisového podujatia na Slovensku - Slovak Junior Indoor. Turnaj ...

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - V budúcom týždni (13. - 20. januára 2008) odohrajú už 15. ročník najvýznamnejšieho juniorského halového tenisového podujatia na Slovensku - Slovak Junior Indoor. Turnaj aj tento rok zaradili do druhej kategórie juniorských podujatí ITF a nemožno rátať, že na ňom budú štartovať juniori z absolútnej svetovej špičky. Neznamená to však, že v trojdvorcovej hale Slávie Právnik bude chýbať kvalita a zaujímavé tenisové boje. Nasadenými jednotkami singlových súťaží by mali byť Chorvát Luka Somen (80. v kombinovanom juniorskom renkingu k 10. 1.) a Bieloruska Hanna Orliková (59.).

"V minulosti sa neraz ukázalo, že práve náš turnaj slúžil viacerým dovtedy neznámym hráčom ako odrazový mostík k neskoršej skvelej kariére. Z neznámych juniorov sa neskôr stali prvotriedne hviezdy. Za všetkých treba spomenúť víťazov dvojhry z roku 1998 - Belgičanku Kim Clijstersovú a Rusa Michaila Južného," uviedol sekretár turnaja Michal Nemec.

Na petržalskom Draždiaku tradične nebudú štartovať ani najlepší slovenskí juniori. Víťazka vlaňajšej dievčenskej juniorky na US Open Kristína Kučová, jej kolegyne Klaudia Boczová, Lenka Juríková a Martina Balogová už v súčasnosti hrávajú na ženských turnajoch ITF, duo Zalán Klempa a Romana Tabaková dala prednosť jednotkovému juniorskému podujatiu v Austrálii. Priamo do hlavnej súťaže sa podľa rebríčka dostali traja slovenskí chlapci (Alexander a Róbert Gašparetzovci, Marek Budoš) a štyri slovenské dievčatá (Zuzana Luknárová, Petra Jůrová, Katarína Baranová, Karina Morgošová). Vďaka voľným kartám sa v 48-člennom pavúku chlapčenskej dvojhry predstavia: Ivan Košec, Filip Havaj, Jozef Kovalík, Michal Brtko a Filip Horanský. V 32-člennom dievčenskom štartovom poli budú pod skratkou "wc" figurovať Vivien Juhászová, Jana Čepelová a Michaela Meszárošová. "Tak ako sa vlani dostala Lenka Juríková z kvalifikácie až do finále, kde napokon uspela, môže aj teraz na seba upozorniť na seba dobrým výsledkom niektorá z mladých Sloveniek. Veľkým prísľubom je napríklad iba 14-ročná Vivien Juhászová. Tento turnaj je otvorený, nemá vopred favoritov," poznamenal predseda organizačného výboru Helmut

Pätnásty ročník Slovak Junior Indoor sa začne už v nedeľu 13. 1., keď sú na programe úvodné kvalifikačné súboje vo dvojhre chlapcov. Štart hlavnej súťaže dvojhry chlapcov je v pondelok 14. 1., dievčatá budú začínať o deň neskôr. Turnaj vyvrcholí cez víkend 19. - 20. januára finálovými zápasmi vo dvojhrách aj štvorhrách.


Najvyššie nasadení hráči vo dvojhre v 15. ročníku turnaja ITF kategórie II - Slovak Junior Indoor 2008:


CHLAPCI

1. Luka Somen (Chorv.) - 80. v kombinovanom renkingu ITF k 10. 1.

2. Marin Draganja (Chorv.) - 90.

3. Marin Milan (Chorv.) - 86.

4. Alexander Gašparetz (SR) - 104.

5. Richard Hampel (ČR) - 112.


DIEVČATÁ

1. Hanna Orliková (Biel.) - 59. v kombinovanom renkingu ITF k 10. 1.

2. Jana Bučinová (Rus.) - 77.

3. Anna-Arina Marenková (Rus.) - 101.

4. Renata Bakijevová (Rus.) - 108.

5. Viktoria Jemiaľanavová (Biel.) - 116.

...9. Zuzana Luknárová (SR) - 132.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.