Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na druhý úder už nedokázali odpovedať

Sportnet|Publikované 22. sep 2002 o 22:00

Artmedia Petržalka - 1. FC Košice 2:1 (1:1)Bratislava (SITA) - Aktívnejšie začali domáci. Od úvodných minút hráči Artmedie zatlačili Košičanov na

Artmedia Petržalka - 1. FC Košice 2:1 (1:1)

Bratislava (SITA) - Aktívnejšie začali domáci. Od úvodných minút hráči Artmedie zatlačili Košičanov na ich polovicu a prevahu potvrdil v 17. min. gólom Maixnera, ktorý spoza šestnástky krížnou prízemnou strelou do ľavého dolného rohu Rodákovej brány otvoril skóre zápasu. Východniari sa spoliehali na rýchle kontry, v 22. min. im jedna takmer vyšla. M. Sovič vysunul J. Kozáka ml., Čobej jeho strelu vyrazil na roh. O šesť minút neskôr predviedol svoju dobrú kopaciu techniku domáci Zvara. Jeho priamy kop z takmer 25 m Rodák spod brvna vytlačil na roh. Záver polčasu priniesol mohutný tlak Petržalky. Po sérii rohových kopov, z ktorých však domáci nevyťažili nič, sa už v nastavenom čase lopta odrazila k J. Kozákovi ml., ten s ňou prešprintoval až takmer k hranici pokutového územia domácich, potom prihral M. Sovičovi a ten už nemohol netrafiť - 1:1. Aj druhý polčas priniesol na slovenské pomery výborný futbal. Najskôr vyskúšal Rodákovu pozornosť Kubala, ale lopta išla tesne vedľa. Po ňom Medveď hlavou trafil náruč košického gólmana. V 61. min . predviedli hostia jeden zo svojich rýchlych útokov, M. Sovič ani na dvakrát Čobeja neprekonal. Presne v polovici II. časti hry potešil divákov Suchánek, ktorý dostal ideálnu prihrávku od Mikuliča, zbehol do šestnástky hostí a popod vybiehajúceho Rodáka zariadil prvú prehru Košičanov v novej sezóne. Štyri minúty pred koncom mohol ešte výsledok proti svojim bývalým spoluhráčom prikrášliť Zvara, vo výhodnej pozícii však pálil vedľa.

Góly: 17. Maixner, 67. Suchánek - 45. M. Sovič. Pred 2 129 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Kubala, Maixner Obšitník. PETRŽALKA: Čobej - Kinder, Ševinský, Soboňa, Draguns - Suchánek, Borbély, Hellebrand (28. Kubala, 62. Mikulič) - Zvara, Maixner - Medveď (78. Šoltis). 1. FC: Rodák - Školník, Ďorď, Cifranič, Semanco (70. Loj) - Lazúr (8. J. Sovič), M. Sovič, Obšitník, Sapara - J. Kozák ml., Gajdoš (82. Mati).