Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Na Donovaloch šesť víťazstiev slovenských pretekárov

TASR|Publikované 5. feb 2006 o 16:47

Donovaly 5.februára (TASR) - Šesť celkových víťazstiev z deviatich kategórií 15. ročníka Veľkej ceny a 1. majstrovstiev strednej Európy pretekov psích ...

Donovaly 5.februára (TASR) - Šesť celkových víťazstiev z deviatich kategórií 15. ročníka Veľkej ceny a 1. majstrovstiev strednej Európy pretekov psích záprahov v šprinte na Donovaloch získali slovenskí pretekári, ktorým konkurovali len Jiří a Štěpán Krkoškovci z Českej republiky a Gerald Schinzel z Rakúska.

V trojdňovom súťažnom programe, ktorý sa začal v piatok nočnou etapou a pokračoval v sobotu a nedeľu dvoma dennými etapami na tej istej trati sa predstavilo 60 mašérov zo siedmich krajín (ČR, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Nemecko, Holandsko a Slovensko). Vydarenú premiéru stredoeurópskeho šampionátu si podľa odhadov organizátorov bolo pozrieť počas víkendu viac ako 30-tisíc divákov, vrátane prezidenta SR Ivana Gašparoviča a predsedu vlády Mikuláša Dzurindu. Po skončení podujatia Prezídium Slovenského zväzu psích záprahov schválilo nomináciu reprezentantov na blížiace sa majstrovstvá Európy FISTC v rakúskom St. Ulrichu (16.-19.februára) a do talianského Turína, kde týždeň pred európskym šampionátom zaradili do programu ZOH preteky psích záprahov ako ukážkový šport. Na obe podujatia boli nominovaní: SKJ - Roman Reisteter, Igor Štefan, D1 - Diana Bretschneiderová, Ján Mlynár, D2 - Peter Marcin, Vladimír Morávek, C1 - Adam Bielik, Liana Pilcerová, B1 - Pavol Mlynár, C2 - Jaroslav Bánoci

Výsledky:

kategória SKP 12 km: 1. Martin Benda (SR) 1:39:49,83, 2. Jan Lacek (Poľ.) 1:44:22,91, 3. Ján Hošek (SR) 1:49:09,77

kategória SKJ 12 km: 1. Jiří Krkoška (ČR) 1:58:29,70, 2. Roman Reistetter (SR) 2:06:22,15, 3. Ľuboš Dudinský (SR) 3:13:29,34

kategória 8DG 18 km: 1. Miroslav Pažúr (SR) 2:01:04,32, 2. Juraj Vavruš (SR) 2:04:32,99, 3. František Hibeľ (SR) 2:07:19,26

kategória A1 18 km: 1. Gerald Schinzel (Rak.) 2:26:43,79, 2. Wolfgang Hammerschmid (Rak.) 2:29:07,77, 3. Branislav Matej (SR) 2:40:27,13

kategória B1 12 km: 1. Štěpán Krkoška (ČR) 1:37:11,29, 2. André Vanden Brink (Hol.) 1:46:19,96, 3. Igor Pribula (SR) 2:22:08,39

kategória B2 12 km: 1. Ján Keruľ (SR) 2:38:09,62, 2. Jaroslav Bánoci (SR) 2:39:10,77, 3. Branislav Slaný (SR) 3:08:06,26

karegória C1 8 km: 1. Pavol Mlynár ml. (SR) 1:22:05,83, 2. Richard Teszár (Maď.) 1:23:16,80, 3. Adam Bielik (SR) 1:27:44,26

kategória D1 8 km: 1. Diana Bretschneiderová (SR) 1:45:34,20, 2. Jozef Bolfa (SR) 1:48:25,81, 3. Ján Mlynár (SR) 1:48:57,00

kategória D2 8 km: 1. Peter Marcin (SR) 1:48:13,74, 2. Vladimír Morávek (SR) 1:58:17,02, 3. Richard Teszár (Maď.) 1:59:04,75

Súvisiace články