Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na Domarackú môžu zabudnúť

Sportnet|Publikované 2. okt 2008 o 22:00

Ženské basketbalové derby Cassovia - BSS bolo väčšinu času v réžii hostiek, ktoré aj vyhrali 78:59. Zaujímavejšie než samotný priebeh však boli

čerstvé informácie z oboch košických táborov.

KOŠICE. V jednom i druhom klube mali v uplynulých dňoch hlavy v smútku, no z rozličných dôvodov.

Turnaj im zrušili!

BSS sa malo počas minulého víkendu zúčastniť turnaja v maďarskom Szombathely. Z tohto dôvodu si aj predohrávalo extraligový súboj so Slovanom. Necestovali však nikam. "Arad a Györ sa odhlásili, a tak usporiadajúci klub turnaj zrušil. Ponúkli nám zápas vo Viedni s tamojším Postom, ale prehodnotili sme, že sa neoplatí cestovať toľko kilometrov na jediné stretnutie. Je to pre nás škrt cez plány, lebo sme tam mali odohrať štyri duely. Takto na našej hre cítiť, že máme zápasový deficit a už ho ťažko dobehneme. Aj v súboji proti Cassovii tú slabšiu zohratosť bolo vidieť," ťažkal si tréner BSS Vladimír Karnay. Jeho zverenky čaká zajtra o 18. hod. v hale na Bernolákovej ulici ďalšie derby s Maximou Broker.

Chybou iných stratili hráčku

Ešte väčšie starosti postihli Cassoviu. Doťahovali prestup Ukrajinky Anny Domarackej a už ju dali i na súpisku. Zažili však šok. "Podávam žalobu na kuriérsku službu. Poslali sme ňou pozývací list, ktorý mal byť o tri dni v Kyjeve. Po týždni márneho čakania sme zistili, že list omylom naložili inde a ocitol sa v Paríži. Medzitým hráčka nastúpila doma na prípravný zápas, v ktorom súperovmu tímu nastrieľala šestnásť trojok a ten klub jej okamžite dal výhodnú ponuku. Jej manažér sa nám teda ospravedlnil a férovo nám vrátil aj peniaze, ktoré sme do vybavovania jej prestupu investovali. Kvôli nezodpovednosti doručovateľskej služby sme tak stratili hráčku," posťažoval si manažér Cassovie Alexander Farkašovský. Jeho hnevu sa nemožno čudovať, veď bývalá mládežnícka reprezentantka Ukrajiny známa z pôsobenia v Myjave by bola v novom tíme Cassovie akiste výraznou posilou. "V rámci našich finančných možností sa budeme snažiť nájsť náhradu."

Timková pomáha

V Cassovii šarapatia aj zranenia, k Makkovej (únavová zlomenina) pribudla aj Magušková. "Vykĺbila si palec a najmenej mesiac bude mimo. Ani Makkovej zranenie sa nezlepšuje, dali jej dole sadru, ale stále to má opuchnuté. Môže to byť dlhodobé. Pritom s ňou sme rátali do základnej päťky," informoval Farkašovský. Z tábora Cassovie ešte jedna zaujímavosť. Trénerke Hanesovej pomáha ako neoficiálna asistentka bývalá hráčka klubu Katarína Timková, ktorá síce ešte vlani hrávala v Poprade, ale momentálne po palubovkách behať nemôže, pretože čaká potomka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.