Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Na domácu scénu mieri Muay Thai reality show, ktorá nemá obdobu!

Vladimír Bilohuščin|Publikované 17. feb 2021 o 01:00

UPC Fight Cesta bojovníka prinesie sériu turnajov so zvučnými menami a štedrou odmenou pre víťaza.

Bojové športy momentálne zažívajú dobré časy, keď majú na domácej scéne čoraz viac fanúšikov. A my sa môžeme tešiť na ďalší kvalitný projekt, tentokrát z prostredia thajského boxu.

Už onedlho totiž budeme svedkami zbrusu novej série turnajov UPC Fight Cesta bojovníka, za ktorou stojí uznávané duo domácej scény Ondřej Hutník – Michal Reissinger a ich slávny Spejbl/Palec Gym. Ten si v spolupráci s Českou Muaythai Asociací pripravil projekt UPC Fight Cesta bojovníka, reality show, akú sme na domácej scéne v thajskom boxe ešte nevideli.

Rozbeh to bude naozaj parádny, keď si promotéri vybrali najlepších šestnásť bojovníkov, ktorí zabojujú o pomyselné číslo jedna vo váhe do -63.5 kilogramov. Do pyramídy pritom zasiahne dvanásť účastníkov z Česka a štyria zo Slovenska.

Projekt UPC Fight Cesta bojovníka ponúkne celkom šesť častí reality show, medzi ktorými priebežne uvidíme tri turnaje formou vyraďovacieho systému. O motiváciu bude taktiež postarané, keď na víťaza čaká okrem titulu šampióna show aj štedrá finančná odmena 50 000,- Kč (takmer 2 000 Eur). V jednotlivých turnajoch sa okrem súbojov pyramídy môžeme taktiež tešiť aj na superfighty s mnohými zvučnými menami.

A kto v turnaji nastúpi? Tešiť sa môžete napríklad na výkony borcov Spejbl Gymu Denisa Hnídka, Renata Beketa a úspešného českého reprezentanta z medzinárodných IFMA turnajov Matěja Trčku. Ďalej v akcii uvidíme Ľubomíra Pindusa, Radka Štádlera a ďalších. Za Slovensko sa predstaví Lukáš Madinec a Rastislav Klimáček z Victory Gym Trenčín, Leonard Borák z Diamond Gymu Žilina a Nikolas Krivák z Dracula Gym Banská Bystrica.

Všetky turnaje pritom bude možnosť sledovať formou platených PPV online prenosov, pričom prvé dva eliminačné turnaje prebehnú bez divákov v pražskej telocvični Spejbl Gym a veľké finále sa bude plánovať podľa epidemiologickej situácie. Dúfajme, že vo veľkej hale pred očami stoviek fanúšikov thajského boxu.

Prvý diel magazínu štartuje 16. marca a prvý eliminační turnaj UPC Fight Cesta bojovníka prebehne 10. apríla. O ďalších podrobnostiach budú organizátori informovať na sociálnych sieťach @upcfight a na webe www.upcfight.cz.

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články