Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Na dnešnom žrebovaní chýbať nebudú, názov klubu sa čoskoro vykryštalizuje

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

Vranov - Dnes sa uskutoční v Havířove žrebovanie nového ročníka medzinárodnej boxerskej Interligy. Tento akt sa očakáva so záujmom z viacerých

dôvodov. Jednak viacerí ľudia, ktorých sme kontaktovali, nevedeli dať presnú odpoveď na to, koľko účastníkov vlastne bude mať súťaž a okrem toho nádejne vyzerá štart ďalšieho zahraničného rivala - maďarského Vasasu Budapešť. To by bolo naozaj prínosom z hľadiska skvalitnenia zápolení. Pred časom sa hovorilo o zaradení i poľských tímov, ale táto možnosť padla.

Z pohľadu východoslovenského boxu je aktuálny vstup jediného tradičného účastníka v doterajších ročníkoch Interligy - ŠKB Bukóza Vranov. Pravda, už pred pár dňami nám neistá odpoveď trénera Stanislava Vagaského (na snímke vpravo) zavŕtala červíka pochybností, či sa vôbec Vranovčania na žrebovaní objavia. Vo štvrtok kormidelník našich zdupľoval: "Nič vám k tomu nepoviem, lebo so mnou o tejto veci nikto nekomunikoval. Neviem teda naozaj, či do súťaže vstúpime." Dostali sme odporúčanie spojiť sa s čelnými predstaviteľmi klubu - čestným prezidentom Jaroslavom Makaturom a predsedom klubu Andrejom Šustom. "Dnes budeme na žrebovaní, do pondelka bude jasné, kto sa stane naším generálnym sponzorom," poznamenal J. Makatura. A. Šust poskytol ešte obsiahlejšie informácie: "Ideme do Havířova. Sme v rokovaní s potenciálnymi sponzormi a dostaneme každú chvíľu vyjadrenie. Na 99 percent to vyzerá sľubne, že medzi dvanástimi povrazmi nebudeme chýbať. Box má v našom meste ohromnú tradíciu a meno, s ktorým nehodno hazardovať."

V ďalšej debate vyplynulo, že mecenáš, ktorý by podporoval toto odvetvie, naznačil súhlas s tým, aby Interliga "fičala" ďalej. V štádiu doťahovania záležitostí je prípadný model fungovania spolupráce. Bukóza už teda nebude sponzorovať klub? "Nehovoríme zatiaľ o tom, kto bude generálny sponzor alebo sponzori. V stredu sme predali celé reklamné práva vranovského boxu reklamnej agentúre, ktorá bude tieto záležitosti manažovať," pripomenul A. Šust.

Nuž, je chvályhodné, že neistota z ďalšieho pôsobenia našich medzi elitou sa rozplýva. Na žrebovaní ešte nebude známy celý názov klubu, ten sa upresní v závislosti od dohody so sponzorom. Súpermi Vranova v boji o body, ktoré sa rozbehnú začiatkom októbra, by mali byť okrem Vasasu dvaja slovenskí rivali Dubnica a Žilina, z Česka Ústí nad Labem a Brno. Otázne je, či pribudne aj Praha, ktorá získala kapitál z Nemecka. Pôsobiť v tejto súťaži nie je lacný špás. "Jeden ročník nás vyjde na tri a pol milióna korún. V minulých mesiacoch sme zaznamenali odlev viacerých skúsených borcov, reprezentantov. Preto naďalej náš tím budeme budovať na vlastných odchovancoch, talentovaných chlapcoch zo Slovenska a legionároch z Litvy. Čaká nás tvrdá práca s vlastnou mládežníckou základňou, aby sme v priebehu dvoch-troch rokov mali silný domáci káder," prízvukoval A. Šust.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.