Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Na Djokoviča nestačil v Indian Wells ani Nadal

Novak Djokovič (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|21. mar 2011 o 00:49

Srbský tenista vyhral v sezóne už dvadsať zápasov za sebou. Vo finále turnaja v Indian Wells zdolal v troch setoch Rafaela Nadala.

Fotogalériu si pozrite na sport.sme.sk >>

BRATISLAVA. Novak Djokovič pokračuje v skvelých výkonoch zo začiatku roka, keď vyhral Australian Open. Srbský tenista vyhral aj turnaj v Indian Wells. Vo finále zdolal v troch setoch Rafaela Nadala.

Djokovič dokázal po Rogerovi Federerovi, nad ktorým zvíťazil v semifinále, uspieť aj nad svetovou jednotkou. Ukázal tak, že momentálne má najlepšiu formu.

Srb vyhral osmenásť turnajových zápasov v sezóne a v pondelok vystrieda Federera na druhom mieste rebríčka ATP. V samotnom zápase to vyzeralo dlhšie, že sa z víťazstva bude tešiť španielsky ľavák, ktorý vyhral vyrovnaný prvý set 6:4.

Druhý set sa však podarilo Djokovičovi zlepšiť a po dramatickom priebehu ho vyhral 6:3. Tretie dejstvo už bolo v jasnej réžii dvadsaťtriročného rodáka z Belehradu.

"Začal si sezónu skvele, musím ti pogratulovať," rozhovoril sa po zápase Nadal. "Veľmi rád sa vraciam do Indian Wells, je to fantastický turnaj. Dnes som prehral s jedným z najlepších."

"Rafa, hral si výborne a želám ti všetko dobré. Pre mňa si najlepší hráč v histórii. Ďakujem všetkým za podporu a dúfam, že sa sem ešte viackrát vrátim," kontroval mul Djokovič, ktorý už v Indian Wells triumfoval v roku 2008.