Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Na desiatke obhajuje Neumannová

Česká bežkyňa na lyžiach Keteřina Neumannová s dcérou Luciou v Sappore. (Autor: ČTK)
Sportnet|Publikované 27. feb 2007 o 00:00

SAPPORO, BRATISLAVA. Po štyroch dňoch majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní v Japonsku je v medailovej bilancii najúspešnejšou krajinou Fínsko (3 - 1 - 1), na stupeň víťazov dosiahli reprezentanti z 11 krajín. Stále medzi nimi chýba Slovensko, ktoré ..

SAPPORO, BRATISLAVA. Po štyroch dňoch majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní v Japonsku je v medailovej bilancii najúspešnejšou krajinou Fínsko (3 - 1 - 1), na stupeň víťazov dosiahli reprezentanti z 11 krajín. Stále medzi nimi chýba Slovensko, ktoré v ére samostatnosti malo k medaile najbližšie na predchádzajúcom šampionáte v Oberstdorfe '05, keď Martin Bajčičák dobehol v skiatlone na 30 km štvrtý. O pol sekundy za Nórom Estilom. V Sappore dosiahli zatiaľ z našej výpravy najlepší výsledok bežkyne na lyžiach Alena Procházková s Katarínou Garajovou, keď v tímšprinte skončili na 7. mieste.

Včera bol na MS voľný deň. "Chlapci si oddýchli, dievčatá trénovali na tratiach pred skejtovou desiatkou. Alena Procházková si stále doliečuje virózu," povedal do telefónu o včerajšom programe našich pretekárov vedúci výpravy Peter Brüll. Procházková berie antibiotiká, pre jej trénera Jána Valušku bude úspechom umiestenie v prvej tridsiatke. Na štart sa postaví 77 bežkýň. Titul obhajuje Češka Kateřina Neumannová, ktorá je v Japonsku aj s dcérou Luciou.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) včera zrušila päťdňové zastavenie činnosti bežcom Dolidovičovi z Bieloruska, Burgermeisterovi zo Švajčiarska i Abramovičovi z Chorvátska, ktorí tak už môžu nastúpiť na zajtrajšie preteky na 15 km voľnou technikou. Dočasne zastavenú činnosť mali pre zvýšenú hladinu hemoglobínu v krvi pri testoch na začiatku MS. V behu na 15 km voľne sa predstaví aj naša štvorica Bajčičák, Bátory, Malák, Otčenáš.

Dnešný program

7.00 SEČ - beh na lyžiach - 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom - ženy (Procházková, Garajová).

(on)

Súvisiace články