Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Na definitívu o MS2001 sa stále čaká, SZH dal IHF "ultimátum"

TASR|6. feb 2001 o 15:22

Bratislava 6. februára (TASR) - Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) v pondelok rokovala s talianskymi usporiadateľmi decembrových majstrovstiev sveta žien, no organizátori predstaviteľom IHF stále nezodpovedali dostatočne na niekoľko závažných otázok

súvisiacich so zabezpečením šampionátu. Ale ani svetový zväz ešte nerozhodol o presunutí dejiska z juhu Európy na Slovensko, ktoré neuspelo v konfrontácii s Talianskom vo voľbách dejiska MS ešte v roku 1998.

"Zatiaľ nie je o ničom rozhodnuté. Talianom chýba niekoľko odpovedí na dôležité organizačné otázky," informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavol Derfényi a pokračoval: "Generálny sekretár IHF Frank Birkefeld ma v telefonickom rozhovore poprosil o trpezlivosť, ja som ho však upozornil, že prípadnú ponuku nám musí IHF oznámiť najneskôr do pondelka."

Na pondelok zvolal Derfényi mimoriadne zasadnutie správnej rady SZH, ktoré rozhodne, či na potenciálnu ponuku IHF bude SZH reagovať pozitívne aj napriek "šibeničnému termínu" pred decembrovým šampionátom (2. - 16. decembra).

Taliani mali na prípravu majstrovstiev od oznámenia ich víťazstva vo voľbách dejiska takmer tri roky. Slovensku by na organizáciu zostalo maximálne deväť mesiacov.

Ešte stále nie istí hostitelia MS mali už do konca januára IHF upovedomiť, či podujatie zorganizujú aj napriek zamietnutiu ich požiadavky na dodatočné dotácie zo strany IHF (medzinárodný zväz prispieva tradične na organizáciu MS 800.000 švajčiarskymi frankami).

Súvisiace články