Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na čele tabuľky BC Prešov

Sportnet|Publikované 14. nov 2008 o 23:00

KOŠICE. Na Slovensku sa začali všetky bedmintonové súťaže zmiešaných družstiev. Veľká pozornosť sa sústredila na vzájomný súboj prvého a druhého

celku z vlaňajšej ligy BC Prešov a Betpres Košice. V Prešove sa hral bedminton výbornej úrovne, o čo sa postarali všetci hráči zápasu.

V dvojhre mužov najprv Závada prehral s Kopřivom z Betpresu 0:2 na sety, ale potom už kraľovali v dvojhrách domáci. Smrek si poradil pomerne hladko s J. Fiľom a česká posila Bittman s Tomčíkom v zápase K. Orlovská Rebová sa schyľovalo k prekvapeniu, keď juniorská reprezentantka z Betpresu po vyhranom prvom sete mala mečbal, ktorý však nevyužila a z víťazstva sa napokon tešila domáca hráčka. V štvorhrách, ktoré mali vynikajúcu úroveň najprv prešovské duo Eliáš - Kozár prekvapujúco podľahli páru Balko - J. Fiľ a sestry Orlovské nestačili na majstrovský pár Betpresu Turzáková - Zabavníková o víťazstve domácich napokon rozhodlo víťazstvo v zmiešanej štvorhre, keď Bittman - Z. Orlovská zdolali T. Kopřivcu a Zabavníkovu 2:0 (21:19, 25:23), toto stretnutie bolo najhodnotnejšie zo všetkých duelov.

Turnaj v Prešove: BC Prešov - Betpres Košice 5:3, BC Prešov - Lokomotíva Košice 8:0, Betpres Košice - Lokomotíva Košice 7:1.

Turnaj v Bratislave: Spoje Bratislava - MI Trenčín 6:2, CEVA Trenčín - MI Trenčín 6:2, Spoje Bratislava - CEVA Trenčín 4:4.

1. BC Prešov220013:34

2. Spoje Bratislava211010:63

3. CEVA Trenčín21109:73

4. Betpres Košice210110:62

5. MI Trenčín20025:110

6. Lok. Košice20021:150

Daniel Orlovský (BC Prešov): "Vo výbornom stretnutí sme vyhrali najtesnejším výsledkom. Tohtoročná liga bude vyrovnaná, lebo i družstvá Trenčína a Spoje Bratislava majú kvalitné kolektívy. Viaceré zápasy mali výbornú úroveň a prítomní diváci si určite prišli na svoje. Bol to úspešný vstup do sezóny."

Vladimír Turlík (Betpres Košice): "Zohrali sme vyrovnané stretnutie, výsledok mohol byť i opačný. Mladá Rebová mala mečbal na skúsenú reprezentantku K. Orlovskú, ale sa zľakla víťazstva. Prekvapili ma dvojice J. Fiľ - Balko a Turzáková - Zabavníková dobrou hrou."

Ľuboš Petrovský (Lokomotíva Košice): "Výborne sme zahrali proti vlastným Betpresu Košice, s ktorým sme vyhrali jeden zápas, keď Koribský prekvapujúco zdolal Jána Fiľa a ďalšie štyri zápasy boli na tri sety. Proti Prešovu sa našim už tak nedarilo. Stúpajúca tendencia výkonnosti dáva šancu na zisk bodov do ďalších kôl. Posilou bude Švéd Johanson, ktorý žije a hrá v Košiciach."

Jaroslav KOZÁK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.