Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na "čakačke" sa ošíva, pripadá si ako bez rúk, ale neuznáva hyenizmus tlačiť sa niekam uprostred zápolení

Sportnet|Publikované 14. nov 2002 o 23:00

Prešov - V roku 1983 začínal ako asistent v Tesle Stropkov, odvtedy prešiel bez prestávky viacerými trénerskými štáciami. Čochvíľa to bude dvadsať

rokov, čo sa venuje tejto stresujúcej činnosti, ktorá je skôr drogou ako zamestnaním. Momentálne však už viac než dva mesiace nedrží v rukách kormidlo. "Takto dlho som ešte nikdy nebol v nečinnosti," nostalgickým hlasom konštatoval Vladimír Rusnák (na snímke), ale vzápätí dodal, že aspoň si patrične odpočinul. Porobil veci okolo domu, popracoval na záhradke, venuje sa päťročnému vnukovi Nikolasovi, ktorý si sviežeho a vitálneho dedka užije viac než inokedy.

"Nepoviem nič nové, no futbal mi chýba. Oddýchnuť si začas treba, ale bež lopty si pripadám ako bez rúk, ťažko to znášam." Po tom, čo v septembri odišiel predčasne z prvoligového Ružomberka, sa k nemu dostali nejaké avíza o prípadných možnostiach, kde by mohol zakotviť. "Mojou predstavou je, že vstúpim do rokovania s každým, ale mám isté zásady. Nič konkrétne sa však neobjavilo." Svojím spôsobom v konkurenčnom trénerskom prostredí tí, čo odídu skôr než im vyprší zmluva, sú na "čakačke" a pripravení nahradiť ďalších, ktorí sa rozkmotria s funkcionármi alebo hráčmi. To platí v posledných rokoch a smútok pre jedného znamená zároveň nádej pre ďalšieho, hoci neradno obviňovať kormidelníkov z hyenizmu. Tak to ale chodí. " Mojím krédom je, že do rozbehnutej súťaže nevstúpim. Buď v zime alebo v lete sa môžem ujať funkcie, ale nie vtedy, keď sú zápolenia v plnom prúde. Ja to neuznávam, vtedy aj tréner veľa nemôže spraviť, som zástancom postupnej práce, aby som mal čas na zoznámenie sa s kolektívom a vštepenie svojich predstáv. Až potom sa ukážu výsledky práce každého lodivoda. Aj keby prišiel skôr vážny záujemca, rezolútne by som ponuku odmietol. Verím však, že v zimnej pauze si niečo nájdem." V prípade dĺžky angažmán, Rusnák naznačil, že je to závislé od ambícií klubu, ale on osobne preferuje radšej kontrakty , ktoré nie sú uzatvorené iba na jednu sezónu. "Aspoň na dva roky."

Zaujímalo nás, či po tom, čo opustil Liptákov, podebatoval s jeho nástupcom Erikom Bogdanovským. "Iba sme si telefonovali, no nestretli sme sa." S vedením MŠK SCP má naďalej výborný vzťah, veď s funkcionármi sedel na tribúne aj počas ligového zápasu v Košiciach. Iné je to s hráčmi. "Netúžim po kontakte s nimi, hlavne s niektorými..."

V. Rusnák pravidelne chodí na prvoligové i druholigové zápasy ako pozorovateľ, všíma si nielen jednotlivcov, ale i herné systémy a to, ako reagujú kolegovia na lavičkách počas duelov. "Je to zaujímavé, stále sa učím." Nadhodili sme mu ale možnosť, že čo ak spadne do zabudnutia a z trénerstva sa vytratí, ako sa to prihodilo niektorým kolegom, čo aj predtým boli na elitnej scéne? "Myslím si, že nie, lebo moje ambície sú spojené iba s futbalom. Ak by som si aj v zime nenašiel nič, tak v lete budúceho roku určite niekde zakotvím." Bude aktuálne i zahraničie? "Nejaké ponuky už boli predtým, ale neovládam žiadny jazyk. Potom je ísť zložité von a v mojom veku sa už zrejme nenaučím po anglicky či nemecky, preto som upnutý skôr na teritórium, v ktorom nepotrebujem tlmočníka."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.