Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Na brehu Dunaja chce Lokomotíva urvať Dunajplavbe titul

Sportnet|26. nov 2004 o 00:00

Košice Už túto sobotu vyvrcholí v telocvični Dunajplavby, v areáli bratislavského prístavu, tohtoročná seniorská Slovenská liga (SL) v zápasení

voľným štýlom. Záverečné 4. kolo ligy rozhodne o držiteľovi 12. majstrovského titulu v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Kým vo všetkých doterajších ročníkoch bolo pred posledným dejstvom ligy už prakticky všetko rozhodnuté a titul majstra krajiny už Dunajplavbe nikto nemohol zobrať, v tomto roku je situácia iná. Zápasníci Lokomotívy Košice strácajú na bratislavského rivala len dva body a k Dunaju sa idú o titul doslova pobiť.

"Odhodlanie v manšafte je veľké, minimálne ako šanca získať premiérový titul. Všetci chlapci sú zdravotne v poriadku, nastúpi aj donedávna zranený Gero Tokár a postavíme ho do ´deväťdesiatšestky´ proti Vadimovi Tokaevovi z Osetska. Jaro Baltovič pôjde ťažkú váhu proti reprezentantovi Pechovi a zrejme aj Barbírkovi," naznačil zo zákulisia a z taktiky pred finále ligy tréner Košičanov Juraj Dancák. Košičania cítia šancu a vedia aj to, že ak Tokár uspeje proti Tokaevovi, titul bude na dosah. Pred mesiacom v 3. kole SL v Prievidzi, kde jedna z najvýraznejších postáv súčasného zápasenia v Košiciach chýbala pre zranenie, totiž Osetčania Tokaev a Inal Dzagurov (hmotn. kategória do 84 kg) získali pre Dunajplavbu dôležité body za víťazstvá vo svojich "váhach". Dunajplavba však aj tak prehrala. Okrem úvodného kola v Snine, kde vyhrala o osem bodov pred Lokomotívou, v ostatných kolách už ťahala za kratší koniec. V Košiciach prehrala o päť a v Prievidzi o jeden bod.

Bratislava cíti tlak Košičanov a tak na posledné dejstvo chce tréner "lodníkov" Jozef Gerboc povolať z Nemecka aj skúseného reprezentanta Radiona Kertantiho, ktorý obe posily z Osetska pritiahol do Dunajplavby pred 3. kolom v Prievidzi. "Ak nastúpia všetci traja, nedokážem odhadnúť výsledok. Bude to boj. Naša posila Maďar Gábor Horváth, príde na zápas do Bratislavy až v sobotu priamo z Budapešti. Verím, že bude úspešnejší ako v 3. kole, keď sa na ňom nepriaznivo prejavila úprava hmotnosti a opäť pomôže tradičnými siedmimi bodmi za výhru v najľahšej kategórii. Poctivo trénovali všetci zainteresovaní syn Dano, Jaro Novák, bratia Ján a Maťo Foľvarskí, Maťo Gardoš, Patrik Tulai i Baltovič. Toto je naša sila a na tú staviame. Závisieť bude od každého zápasníka, čo nechá na žinenke. Rozhodnú možno aj odčítavacie body. Každý z chlapcov je však v plnej sile. V kútiku duše verím, že vyhráme," uzavrel tréner Dancák pred odchodom do Bratislavy. Lokomotíva chce v nedeľu ráno priniesť do Čermeľa titul, ktorý by bol najkrajším darčekom k oslavám storočnice zápasenia na Slovensku. Tie budú práve v metropole východu počas druhého decembrového víkendu.

Poradie po 3. kole SL: 1 Dunajplavba Bratislava 114, 2. Lokomotíva Košice 112, 3. Baník Prievidza 79, 4. AŠK Dukla Trenčín 42, 5. Vihorlat Snina 33, 6. AC Nitra 21, 7. ŠKP Banská Bystrica 17 b.

Súvisiace články