Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na bratislavskej rely triumf Pecha

Sportnet|Publikované 30. okt 2005 o 23:00

Bratislava - V piatok a sobotu vyvrcholil domáci šampionát automobilových súťaži v rely záverečným podujatím Rally Incheba Bratislava. Organizátori

pripravili pre súťažné posádky dvojdňovú súťaž s celkovou dĺžkou 320 km, z ktorých 78 km tvorili rýchlostné skúšky. Tie boli situované v priestoroch výstaviska Incheba a na Pezinskú Babu. Veľké sklamanie zažil Poliak Grzyb, ktorý sa na toto podujatie veľmi tešil, absolvoval aj obhliadku trate, avšak nakoniec nemohol nastúpiť na štart. Ako sme sa dozvedeli dôvodom bola technika, ktorú zlínsky provider nestihol včas pripraviť. Rovnako na štart nenastúpil Sýkora, ktorého automobil prešiel technickou kontrolou bez problémov. Z pôvodne prihlásených 45 posádok nakoniec odštartovalo v piatok podvečer tridsaťtri. Medzi nimi nechýbal čerstvý majster Slovenska Jozef Béreš jr., ktorý sa predstavil s novým spolujazdcom Róbertom Müllerom ako aj novým autom. Podobne ako v Rožňave aj teraz sedel v kokpite S1600-ky, avšak nie v Citroëne ale Suziki Ignis. Medzi favoritov podujatia patril bývalý medzinárodný majster Slovenska Václav Pech s enkovým Mitsubishi. Už počas úvodných dvoch rýchlostných skúšok si vypracoval dostatočný náskok, ktorý počas druhého dňa vyrovnanou jazdou udržal. Vyhral päť z desiatich rýchlostných skúšok, čo rozhodlo o jeho celkovom triumfe na tomto podujatí. So svojim Ignisom si tri prvenstvá na ereskách pripísal Béreš jr. čo mu vynieslo druhú priečku. Za spomínanou dvojicou skončil Štepánek. Smolu mal Haluška, ktorý s dieslovým Seatom sa počínal na tejto trati celkom dobre, avšak na Inchebe v jednom z vracákov zachytil autom pneumatiku a otočil sa cez strechu. Rýchlostnú skúšku dokončil, no potom už v pretekoch nepokračoval. "Počas pretekov nemali žiaden problém, na Babe sme išli trocha opatrnejšie, aby sme na širokej ceste neurobili nejakú chybu. Súperi jazdili rýchlejšie, ale to čo na nás získali na dvoch prejazdoch, tak sme im vrátili na Inchebe. Techniku sme troch aj šetrili a sme radi, že sa nám podarilo vyhrať," povedal po skončení pretekov V. Pech. Na tejto súťaži sa mu darí, keď predtým v našom hlavnom meste vyhral na podujatí Mikona a rovnako zvíťazil aj vlani, keď bratislavská rely sa jazdila v Rimavskej Sobote. Dvojdňovú súťaž dokončili z tridsaťtri posádok 17, z čoho boli dvaja historici a tri autá, ktoré bodovali vo Fabia Cupe. Viacerí zrejme podcenili Inchebu, lebo tá sa stala osudnou pre všetky odstúpené posádky.

Konečné výsledky: 1. Václav Pech (ČR) Mitsubishi Lancer EVO VII 1:02:34,9, 2. Jozef Béreš ml. Suzuki Ignis S1600 +37,0, 3. Ján Štěpánek (ČR) Subaru Imprezza +1:37,8, 4. Michal Duda (Poľ.) Mitsubishi Lancer EVO VII +2:56,9, 5. Silvester Mikulaštík (ČR) Subaru Imprezza +2:59,7, 6. Augustín Podhájecký Škoda Fabia TDI +3:43,5.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.