Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Na bikrosovej dráhe na Furči budú pretekať amatéri aj profesionáli

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 00:00

Košice - Už po piaty krát v sobotu, organizuje Športový klub Capricorn v spolupráci s BMX klubom Košický šarkaň, cyklistické preteky O cenu domu

športu Capricorn na bikrosovej dráhe na Lidickom námestí v MČ Dargovských hrdinov. Toto jesenné podujatie pre deti, mládež i dospelých cyklistov sa pôjde tento rok na zrekonštruovanej dráhe podľa pravidiel 4X.(to znamená, že na základe časov z meranej kvalifikačnej jazdy jednotlivcov budú pretekári nasadení po štyroch do pavúka a ďalej KO systémom, prví dvaja z každej štvorice postupujú ďalej až po finále). Pretekov sa môžu zúčastniť aj neregistrovaní cyklisti v dvoch kategóriach, a to do 15 rokov a od 16 rokov vyššie.

Podmienkou účasti je bicykel v dobrom technickom stave, prilba, ľubovoľné rukavice a preukaz poistenca. V prípade neplnoletých pretekárov je potrebný súhlas zákonného zástupcu. Štartovné je 20 korún. Prví piati v každej kategórií budú odmenení hodnotnými cenami, ale ani ostatní pretekári neodídu s prázdnymi rukami. Prezentácia je od 11. do 12. hodiny, potom do 13. hodiny nasleduje tréning. Kvalifikácia je od 13. do 14. hodiny a potom začínajú vyraďovacie jazdy. Súťažiť budú aj najmenší pretekári - deti do 10 rokov.

Súčasťou podujatia je aj záverečné kolo Slovenského pohára MTB - 4X, kde si zmeria sily tridsiatka profesionálnych pretekárov z celého Slovenska.

Súvisiace články