Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Na Bezroukovom memoriáli aj o domáce tituly

SITA|Publikované 22. mar 2007 o 13:25

KREMNICA 22. marca (SITA) - Počas nadchádzajúceho víkendu sa v lyžiarskom areáli na Skalke pri Kremnici uskutoční 61. ročník najstaršieho podujatia v behu na lyžiach v strednej Európe - Bezroukovho memoriálu.

Organizátori evidujú približne 70 prihlášok, okrem slovenských lyžiarov budú štartovať aj pretekári z Česka a Poľska.

"Myslím si, že konkurencia bude veľmi zaujímavá. S výnimkou Martina Bajčičáka, Ivana Bátoryho a Aleny Procházkovej bude štartovať kompletná slovenská špička. Rovnako budú na tom aj Česi a Poliaci," povedal pre agentúru SITA športový riaditeľ Slovenského lyžiarskeho zväzu pre severské disciplíny (SLZ) Peter Neuschl. Bezroukov memoriál je v tomto roku zaradený do Kontinentálneho pohára Slavic Cup. Pre slovenských pretekárov bude celé podujatie zároveň odloženou II. časťou domáceho šampionátu v kategóriách seniorov, juniorov a dorastu.

Majstrovstvá Slovenska sa mali pôvodne uskutočniť na Skalke 10. a 11. marca. Organizátori ich nakoniec so súhlasom bežeckého úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu odložili, pretože v tom čase už odcestovala slovenská reprezentácia juniorov a pretekárov do 23 rokov na svetový šampionát týchto kategórií do talianskeho Tarvisia. V sobotu je na programe skiatlon, v nedeľu divácky atraktívny šprint voľnou technikou.

"Na Skalke sú vynikajúce snehové podmienky. Minulý týždeň to vyzeralo horšie, pretože vysoké teploty znižovali kvalitu snehu. Za posledné dni však napadlo dvadsaťpäť až tridsať centimetrov nového snehu. Trate sú pripravené. Výpravy už prichádzajú, v piatok sú na programe oficiálne tréningy. Verím, že to bude pekné podujatie," uzavrel Peter Neuschl.


Program 61. ročníka Bezroukovho memoriálu a M-SR:

Sobota 24. marca

10.00 h: Skiatlon - muži a juniori 10+10 km, ženy a juniorky 5+5 km, ostatné kategórie 5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom


Nedeľa 25. marca

Šprint voľnou technikou vo všetkých kategóriách 9.30 h - kvalifikácia, 11.00 h - vyraďovacie behy a finále


Medailisti z minuloročných majstrovstiev SR 2006 v skiatlone na Skalke:

Muži a juniori 10+10 km (neštartovali Bátory a Bajčičák): 1. Michal Malák, 2. Martin Otčenáš, 3. Štefan Oravec (všetci ŠKP Štrbské Pleso).


Ženy a juniorky 5+5 km: 1. Alena Procházková (Slávia UMB Banská Bystrica), 2. Barbara Blašková, 3. Katarína Johansen (obe ŠKP Štrbské Pleso).


Juniori: 1. Martin Otčenáš, 2.. František Janečko, 3. Lukáš Olejár (všetci ŠKP Štrbské Pleso).


Juniorky: 1. Barbara Blašková, 2. Katarína Garajová (KBL Jasná Liptovský Mikuláš), 3. Barbora Suchánková (ŠKP Štrbské Pleso).


St. dorastenci 5+5 km: 1. Peter Mlynár (TJ Vysoké Tatry).


St. dorastenky 4+4 km: 1. Lucia Klimková (ŠKP Štrbské Pleso).


Ml. dorastenci, 4+4 km: 1. Michal Procner (MKL Kremnica).


Ml. dorastenky, 3+3 km: 1. Zdenka Ošúsová (MKL Kremnica).


M-SR v šprinte sa v roku 2006 neuskutočnili.kj;zs;bg

Súvisiace články