Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Na Banskú Bystricu platila nezlomná bojovnosť

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Michalovce Hokejisti prvoligovej Dukly Michalovce v utorok proti Banskej Bystrici potvrdili, že po konsolidácii pomerov vo vnútri klubu dokážu

poraziť ktoréhokoľvek súpera z druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku. Aj keď proti celku spod Urpína nepredviedli oslnivý výkon, víťazstvo 3:1 nad silným celkom Banskej Bystrice má veľkú cenu. Zverenci Jána Hegyiho pricestovali po predchádzajúcich finančných nezrovnalostiach do Michaloviec takmer v najsilnejšom zložení. V tejto chvíli možno iba polemizovať o tom, že keby sa stretnutie hralo pred dvoma týždňami, mali by Zemplínčania ľahšiu úlohu, keďže viaceré bystrické opory v tom čase štrajkovali. Michalovce v siedmom zápase pod vedením Jána Selveka po štvrtý raz zvíťazili, nuž sme sa skúseného lodivoda Dukly opýtali, ako znie jeho recept na víťazstvá. "Žiadne divy za tým nehľadajte, iba sme zmenili systém hry. Chlapci dodržanú taktiku plnia a dnes navyše podali veľmi svedomitý a disciplinovaný výkon. Súhlasím, že to nebol pre oko diváka veľmi oslňujúci hokej, ale účel svätil prostriedky. Celá naša defenzíva hrala veľmi zodpovedne. Hoci som tu ešte len tri týždne a mužstvo len za pochodu dávam dokopy, chlapci ma presviedčajú, že ak veľmi chcú, dokážu poraziť každého súpera v tejto súťaži. Bystričania majú kvalitatívne lepší káder, čo dnes viackrát ukázali, ale bolo na nás, aby sme určili správnu taktiku. Chcem vyzdvihnúť výkon brankára Hutajta, ktorý chytal vynikajúco," prezradil J. Selvek.

Práve výkon Radovana Hurajta bol ozdobou utorňajšieho súboja. Do Michaloviec prišiel z extraligového Popradu hlavne preto, aby bol v pravidelnej permanencii. Doposiaľ sa ani nemohol sťažovať na nedostatok práce, ale tak často ako proti Banskej Bystrici ešte v paľbe striel nebol. "Bol to určite najťažší zápas, odkedy som tu. Som veľmi rád, že sa mi dnes darilo a že som chlapcov predo mnou podržal. Pravda, ani oni nehrali zle, bojovali zo všetkých síl a pričinili sa o dôležité víťazstvo," povedal natešený gólman michalovskej Dukly. Stretnutie s Banskou Bystricou možno charakterizovať ako súboj hosťujúcej útočnej hry s obetavou defenzívou tímu zo Zemplína. Prakticky od začiatku druhej tretiny mali hostia viac z hry, ale gól sa im najmä vďaka čarovným zákrokom Rada Hurajta podarilo streliť len počas presilovej hry. "Najviac som sa bál, že môj výkon bude po našich zahodených šanciach málo platný, lebo stále hrozilo, že hostia niektorú z množstva šancí premenia. Bol to veľmi náročný zápas na psychiku, Bystričania majú kvalitných útočníkov, ktorí boli pre mňa stálou hrozbou. Nezávidel som však ani svojmu náprotivku Dobrému, ktorý mal len občas nejakú strelu. Nebolo to preňho ľahké, ja som bol nato určite lepšie," dodal R. Hurajt.

Pripomeňme, že Michalovce sa zajtra predstavia na ľade štvrtých Topoľčian, s ktorými v tejto ani predošlej sezóne nezískali ani bod. Potom nasleduje týždňová prestávka a stále stúpajúca návšteva sa najbližšie môže tešiť na súboj s Prievidzou, za ktorú chytá bývalý brankár Dukly Štefan Paták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.