Na Bankove boli najrýchlejší Nemčík a Němcová

Životný štýl je pre zdravé srdce dôležitý. (Autor: ilustračné foto Petit Press)
Sportnet|Publikované 12. okt 2016 o 00:00

Bankovského lesného behu sa zúčastnilo 55 pretekárov.

KOŠICE. Lyžiarsky klub Metropol a Klub orientačného behu Metropol Košice usporiadali 14. ročník Bankovského lesného behu na Hornom Bankove pri Košiciach za účasti 55 bežcov.

Na najdlhšej 12 km trati v kategórii mužov obhájil vlaňajšie prvenstvo Lukáš Nemčík (LK Metropol Košice) v čase 46:20 min.

Za traťovým rekordom Štefana Ringera (KOB ATU Košice) z roku 2012 zaostal o 34 sekúnd. Druhý finišoval Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) za 47:29 min. a tretie miesto obsadil Július Kaľavský (All4Run Margecany) za 49:56 min.

Na rovnakej trati štyridsiatnikov dominoval Róbert Nemčík (LK Metropol Košice) za 56:22 min. U veteránov nad 50 rokov na 4,8 km trati bol prvý Jozef Sciranko (BK Steel Košice) za 20:54 min.

V kategórii žien na 4,8 km trati zvíťazila Barbora Němcová (AK Slávia TU Košice) za 23:56 min. pred Martinou Giňovskou (ŠK pre radosť Bardejov), ktorá zaostala o 17 sekúnd. Tretia dobehla víťazka kategórie žien nad 40 rokov Jana Slámová (KOB ATU Košice) za 24:53 min. Štvrtá v cieli (3. do 40 r.) skončila Zuzana Štofková (Košice) za 25:13 min.

V mládežníckych kategóriách prvé miesta na stupňoch víťazov obsadili: ml. žiačky – 1,4 km: Rebeka Olejníková (LK Metropol Košice) 7:58 min., ml. žiaci – 1,4 km: Richard Sláma (KOB ATU Košice) 5:49 min., st. žiačky – 2,4 km: Daniela Körtvelyesiová (Košice) 14:19 min., dorastenci – 4,8 km: Michal Kurák (KOB ATU Košice) 21:45 min.