Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na antuke v NTC po druhý raz, Cibulkovej séria bez prehry

SITA|Publikované 21. apr 2007 o 07:35

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Štatistické zaujímavosti spojené so stretnutím 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie Slovensko - Česko, ktoré ...

BRATISLAVA 21. apríla (SITA) - Štatistické zaujímavosti spojené so stretnutím 1. kola II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie Slovensko - Česko, ktoré sa bude hrať počas víkendu 21. - 22. apríla 2007 v Bratislave:


*Líderky oboch tímov Daniela Hantuchová a Nicole Vaidišová oslávia svoje narodeniny deň po skončení prestížneho fedcupového súboja. Sú narodené v jeden deň - 23. apríla, ale po šiestich rokoch. Hantuchová bude mať 24 a Vaidišová 18. Už teraz je isté, že jedna bude oslavovať vzhľadom na výsledok vzájomného duelu viac a druhá menej.


*V Národnom tenisovom centre sa bude hrať medzinárodná tímová súťaž na antukovom povrchu iba po druhý raz. Prvýkrát to bolo v septembri 2003, keď Slováci hostili v barážovom stretnutí play off o účasť vo svetovej skupine Američanov a prehrali 2:3. Bolo to vtedy vôbec premiérové stretnutie v novootvorenom stánku slovenského tenisu.


*Aj fedcupové stretnutie sa v Sibamac aréne NTC bude hrať len po druhý raz. Vlani v premiére Slovenky v stretnutí play off o účasť v II. svetovej skupine zdolali Thajsko hladko 5:0. Mužské zápasy Davisovho pohára sa hrali v Národnom tenisovom centre za necelé štyri roky od jeho otvorenia už sedemkrát a Slováci si aj vďaka skvelému fanúšikovskému zázemiu vybojovali v roku 2005 až postup do finále.


*Slovenská singlová dvojka Dominika Cibulková ťahá v Národnom tenisovom centre v Bratislave sériu šiestich víťazných stretnutí v rade. Začala ju vlani v lete víťazným fedcupovým zápasom proti Thajčanke Tangphongovej. Na jeseň potom nasledovali úspešné duely na turnaji ITF Ritro Slovak Open proti Bieloruske Pučekovej, Nemke Henkeovej, Bulharke Pironkovovej, Američanke Tuovej a Nemke Barroisovej, ktoré ju priviedli až k celkovému triumfu. Pravda, teraz bude mať 17-ročná Slovenka proti sebe hráčky iného "kalibru" zo širšej svetovej špičky.


*Daniela Hantuchová je jedinou hráčkou zo súčasných fedcupových výberov Slovenska a Česka, ktorá účinkovala aj v predchádzajúcom vzájomnom súboji týchto dvoch krajín pred 7 rokmi. Vtedy v tzv. skupinovom systéme súťaže v bratislavskej Inchebe na tvrdom povrchu vyhrali Češky 2:1 a jediný bod Slovenska vybojovala práve mladučká Hantuchová po víťazstve nad Květou Hrdličkovou 6:4, 6:2.


*Slovenský tím v zložení Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Janette Husárová pod vedením kapitána Mojmíra Mihala v Pohári federácie ešte neokúsil trpkosť prehry. Slovenky sa presne v tejto zostave "vyhrabali" vlani z euroafrickej zóny, keď na turnaji I. skupiny v bulharskom Plovdive postupne zdolali Luxembursko, Fínsko, Holandsko a v súboji o postup aj Veľkú Britániu. Neskôr už v domácom prostredí zdolali v barážovom dueli Thajsko a postúpili do II. svetovej skupiny.


*Češky nemajú v poslednom čase v Pohári federácie šťastie na výhodu domáceho prostredia. Z posledných ôsmich súbojov od roku 2003 zohrali až šesť u súperiek a z toho trikrát prehrali. Stretnutie na Slovensku bude pre české tenistky už siedmym na súperovej pôde za posledné štyri roky, z toho tretím v rade. Vlani Češky v II. svetovej skupine najprv zvíťazili v Thajsku 4:1 a potom v zápase play off o účasť v I. svetovej skupine podľahli vo Francúzsku tesne 2:3.


*Slovenky sú na tom podobne ako ich aktuálne súperky, keď od víťazstva v celej súťaži v roku 2002 sa pred domácimi fanúšikmi predstavili iba dvakrát. V roku 2004 proti Bielorusku (4:0) a vlani proti Thajsku (5:0). Na dvorcoch súperiek slovenské hráčky od roku 2003 nazbierali päť víťazstiev a 4 prehry. V tejto bilancii sú však zarátané aj vlaňajšie zápasy v bulharskom Plovdive, kde sa hralo skupinovým systémom a proti menej kvalitným tímom z euroafrickej zóny.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.