Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Na Aničke aj duel Hrbatý – Kučera

Pavla Červenáka bude na Steelers Cupe sledovať kapitán davis­cu­povej reprezentácie Slovenska. (Autor: SME ONDREJ GAJDOŠ)
Sportnet|Publikované 24. máj 2007 o 00:00

Košický challenger je dobrou príležitosťou pre mladých slovenských tenistov – v hlavnej súťaži dostanú voľnú kartu traja a v kvalifikácii ďalší šiesti hráči.

BRATISLAVA. Najvýznamnejším tenisovým turnajom letnej sezóny na Slovensku je košický challenger s dotáciou 25 000 dolárov. V areáli na Aničke pripravujú 11. - 16. júna piaty ročník Steelers Cupu, ktorý je dobrou príležitosťou pre mladých domácich tenistov. Do hlavnej súťaže sa prihlásilo aj osem hráčov, čo už boli v prvej svetovej stovke. Čech Jiří Novák sa v októbri 2002 vyšplhal na piate miesto a hoci vlani ukončil kariéru, teraz mu patrí 122. miesto. V novembri sa hrá v Bratislave turnaj Tatrabanka Open s vyše 100-tisícovou dotáciou.

„Favoritov treba hľadať medzi českými tenistami,“ myslí si šéf turnaja Branislav Stankovič. Okrem Nováka, ktorý je aj trénerom talentovaného Dušana Lojdu, nastúpia na antukových dvorcoch aj Bohdan Ulihrach (198.), Jan Mertl (200.), Ivo Minář (210.) či Robin Vik (232.).

Riaditeľ turnaja a kapitán daviscupovej reprezentácie Slovenska Miloslav Mečíř si pochvaľuje, že bude môcť sledovať kandidátov do tímu v Davisovom pohári Pavla Červenáka (261.) aj Martina Kližana, ktorý spolu s Milošom Mečířom ml. a Martinom Durdíkom dostanú voľnú kartu do hlavnej súťaže. Do kvalifikácie rozdelia organizátori mladým slovenským tenistom ďalších šesť divokých kariet.

Žiadny slovenský tenista zatiaľ súťaž v dvojhre na Steelers Cupe nevyhral.

Už v nedeľu 10. júna uvidia diváci na Aničke exhibičný zápas súčasnej a bývalej slovenskej jednotky Dominika Hrbatého s Karolom Kučerom, z ktorého finančný výťažok venujú na nákup dialyzačného prístroja pre nemocnicu v Košiciach. Tréner Marián Vajda prispel do dražby raketou svojho zverenca Novaka Djokoviča zo Srbska - šiesteho hráča sveta, na stránke internetovej aukčnej spoločnosti OneTwoSold prebieha dražba partnerstva vo štvorhre s Hrbatým a Kučerom.

Rozpočet turnaja je 5 miliónov korún, víťaz dvojhry získa 3050 eur. Vlani si titul odniesol Francúz Nicolas Devilder. Na budúci rok by mala stúpnuť dotácia Steelers Cupu na 35 000 dolárov.

Tohto roku bude turnaj v Košiciach tenisovým predkrmom pred barážovým zápasom pohára federácie Slovensko - Srbsko 14. a 15. júla v Steel aréne. (on)

Súvisiace články