Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Na Andorru asi zaútočia i esá zo slovenskej ligy

Filip Hološko. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 25. mar 2011 o 18:25

Slovákov trápi lazaret hráčov. Premiéru v národnom tíme v kvalifikáciio postup na ME proti Andorre pravdepodobne zažije minimálne jeden Seničan.

Slovákov trápi lazaret hráčov. Premiéru v národnom tíme v kvalifikáciio postup na ME proti Andorre pravdepodobne zažije minimálne jeden Seničan.

ANDORRA. Ak chcú Slováci bojovať o postup na európsky šampionát musia dnes Andorru - najväčšieho outsidera B-skupiny zdolať. Slovenskí futbalisti sú jasným favoritom aj napriek tomu, že nastúpia bez viacerých stabilných hráčov. Pre zranenie vypadli Karhan, Kucka, Weiss, Šesták, Zábavník. Celkom fit nebol ani univerzálny obranca či záložník Marek Čech.

„Verím, že náš tím je o dve, či tri triedy lepší. Treba to potvrdiť na ihrisku," vyhlásil slovenský útočník Filip Hološko.

Ako by mohla podľa SME vyzerať základná zostava proti Andorre?

V bránke by mal byť opäť Ján Mucha, už takmer dva roky jednotka národného tímu. Aj napriek tomu, že v Evertone stratiť hernú prax má dôveru trénera. Zdá sa, že je psychicky silný. Na stopérskom poste asi nastúpi dvojica Martin Škrtel – Ján Ďurica. Obaja hrajú solídne vo svojich kluboch, spolu sú zohraní. Na pravej strane by mal byť istý Peter Pekarík, ktorý pravidelne nastupuje v bundeslige.

Naľavo by mohol zažiť reprezentačnú premiéru Seničan Filip Lukšík. Moderný typ obrancu so slušnou streľbou. Je vhodný do kombinácie a vie i vyviesť loptu. Tréner pravdepodobne zvolí systém na dvoch kreatívnejších stredových záložníkov a vynechá klasický defenzívny štít.

V zálohe má isté miesto Marek Hamšík, ktorý má v Neapole parádnu formu. A stieľa góly. Vedľa neho sa do stredu núka Marek Sapara. V Ankaragucu je tvorcom hry a darí sa mu. Navyše je slušným exekútorom štandardných situácii. V klube si pochvaľuje spoluprácu s Róbertom Vittekom.

Vylúčené nie je ani nasadenie senického špílmachra Tomáša Kóňu. Na krídlach si asi rozdelia pozície Miroslav Stoch s Erikom Jendriškom. Pohyblivejšie typy môžu na súpera platiť. Očakávame, že Weiss zvolí systém na dvoch hrotových útočníkov, kde sa najreálnejšie javí kombinácia Róbert Vittek – Filip Šebo. Obaja sú húževnatí a fyzicky zdatní.

Vittek sa v klube po zranení ihneď chytil a má veľkú chuť do hry. Vie sa presadiť individuálne, i hlavičkou. Šebo by sa mohol proti agresívnemu súperovi pretlačiť i silovo, na jar má výbornú fazónu a strelecky apetít. Zápas sa začína o 20.00 v Andorra la Velle.

"Čaká nás zápas, ktorý musíme zvládnuť, inak by kvalifikácia stratila pre nás charakter. Musíme si odniesť z
Andorry tri body a urobíme pre to všetko. Nemyslíme na nič iné ako na víťazstvo v Andorre, nemôžeme si dovoliť také zaváhanie ako v Luxembursku," povedal ešte na pondelňajšej tlačovej konferencii v Senci pri príležitosti reprezentačného zrazu Weiss

Zostava podľa SME: Mucha – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Lukšík – Stoch, Sapara, Hamšík, Jendrišek – Vittek, Šebo.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články