Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Na 400 m triumf belocha po štyridsiatich rokoch

SITA|23. aug 2004 o 20:45

ATÉNY 23. augusta (SITA) - Finále mužskej štvorstovky na OH v Aténach bolo jasnou záležitosťou Američanov, ktorí obsadili všetky tri medailové pozície. Po štyridsiatich rokoch bral zlato opäť beloch: ...

ATÉNY 23. augusta (SITA) - Finále mužskej štvorstovky na OH v Aténach bolo jasnou záležitosťou Američanov, ktorí obsadili všetky tri medailové pozície. Po štyridsiatich rokoch bral zlato opäť beloch: Jeremy Wariner, tohtoročný majster USA, triumfoval zásluhou výborného záveru a časom 44,00 si utvoril osobný rekord a aj tohtoročné svetové maximum. Posledným víťazom behu na 400 m na OH bol v Tokiu v roku 1964 Mike Larrabee, tiež Američan. Striebro v Aténach získal Otis Harris - tiež si zabehol osobné maximum (44,16) a bronz Derrick Brew (44,42). Štvorstovkári USA obsadili všetky tri stupne štvrtý raz v histórii, predtým sa im to podarilo v rokoch 1904, 1968 a 1988.

Dvadsaťročný Jeremy Wariner z Irvingu v Texase trénuje u známeho odborníka Clyda Harta. Ten v minulosti pripravoval legendárneho Michaela Johnsona, ktorý je ešte stále svetovým rekordérom. Wariner hrával kedysi americký futbal a dosiaľ neštartoval ani na jednom európskom mítingu. Tohtoročný vysokoškolský majster USA (NCAA) a víťaz tzv. Trials mal premiéru na starom kontinente v auguste v Mníchove na medzištátnom trojstretnutí. V aktuálnej sezóne prehral len jediný raz - na pretekoch v texaskom meste Waco. "Je vyzretejší než je jeho vek. Má pred sebou skvelú budúcnosť," uviedol na Warinerovu adresu Michael Johnson, ktorý finále behu na 400 m spolukomentoval pre BBC.


Súvisiace články