Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mužstvo podalo najlepší výkon odkedy ho trénujem, chválil P. Piršč

Sportnet|Publikované 28. sep 2004 o 00:00

Svidník - V susedskom derby stretnutí medzi FK Drustav Svidník-Hrabovčík a MŠK Tesla Stropkov mali hráči oboch tímov postarané o motiváciu hneď z

pohľadu viacerých štatistických ukazovateľov. Po minuloročnej výhre Stropkova vo Svidníku v pomere 0:5, sa domáci futbalisti chceli určite podobného rezultátu vyvarovať. Na druhej strane hostia neprehrali sedem stretnutí za sebou a naprázdno nechceli odchádzať ani zo Svidníka. Zverenci P. Piršča mali zase záujem natiahnuť svoju trojzápasovú šnúru bez prehry na štyri stretnutia.

Spokojnejší po stretnutí mohli byť domáci Svidníčania, keď ako aktívnejšie mužstvo vo všetkých ukazovateľoch, dokázali svoj výkon vyšperkovať dvoma ukážkovými gólmi v podaní Paňka a Harakaľa. Keďže Stropkov sa presadil zásluhou Staška z pokutového kopu iba raz, body ostávali doma. Hostia nezopakovali výkon aký produkujú v domácom prostredí, čo bola voda na mlyn pre domácich, ktorých túžba po troch bodoch bola evidentná. Svedčí o tom aj fakt, že po vyrovnávajúcom góle nerezignovali a nezamerali sa na bránenie remízového výsledku. Snahu Svidníčanov korunoval v 80. min. Harakaľ nechytateľnou delovkou do pravého horného roku Birošovej brány. Svidník sa proti Stropkovu naozaj vytiahol a v tejto sezóne podali jeho hráči suverénne najlepší výkon. "Bol to veľmi dôležitý zápas, v ktorom bol favoritom Stropkov, pretože neprehral sedem zápasov. Niektorých mojich zverencov som videl od zápasu s Čaňou až po týždni, lebo hráči pracujú mimo okres a podľa toho vyzeral aj náš tréningový proces s tým, že prvýkrát sme sa kompletne stretli až v piatok pred zápasom. Chlapci však odohrali fantastický zápas, do ktorého dali celé srdce. K dnešnému víťazstvu chcem všetkým hráčom zablahoželať. Mužstvo trénujem od jari 2004 a povedal by som, že počas môjho celého pôsobenia pri tíme v úlohe trénera sme podali najlepší výkon práve dnes," uviedol k stretnutiu tréner Svidníka Pavel Piršč. Určite najväčšou ozdobou celého stretnutia boli presné zásahy z kopačiek Paňka a Harakaľa. Obaja trafili učebnicovo a teda nechytateľne. "Takéto góly sa nevidia každý zápas. Preto verím, že diváci, ktorí si našli cestu na štadión dnes, si ju nájdu aj o dva týždne proti Vranovu. Myslím, že lepšiu pozvánku sme odoslať nemohli," pousmial sa domáci tréner.

Stropkovčania okúsili vo Svidníku chuť prehry po siedmych kolách. Hosťom chýbal v sobotu hráč, ktorý by vzal zodpovednosť na svoje plecia a našiel recept na koncentrovaný výkon domácich. "Dnešné stretnutie by som hodnotil ako klasické derby, ktorému nechýbalo nasadenie, bojovnosť, ale za to ustúpila krása futbalu. Neviem či výsledok je alebo nie je objektívny a či by nebola spravodlivejšia remíza, ale musím priznať, že druhý gól Svidníka bol veľmi pekný. Domáci dali dva góly a preto vyhrali. V posledných zápasoch sme sa dostali z tempa. Nevieme zakombinovať, podať si loptu. Z toho potom pramení nervozita a nepresné prihrávky. Dúfam však, že sa to zlepší a otočí," uviedol k stretnutiu tréner Stropkova Jozef Lehocký.

Súvisiace články