Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Mužstvo Detroit Red Wings prišlo o Curtisa Josepha

Sportnet|13. feb 2004 o 00:00

DETROIT - Hokejový klub Detroit Red Wings prenasleduje veľká smola na brankárskom poste. Iba jeden deň po tom, čo Dominik Hašek pre problémy s trieslami ohlásil, že do konca sezóny nenastúpi, sa zranil ďalší brankár - Curtis Joseph. V zápase so San ...

DETROIT - Hokejový klub Detroit Red Wings prenasleduje veľká smola na brankárskom poste. Iba jeden deň po tom, čo Dominik Hašek pre problémy s trieslami ohlásil, že do konca sezóny nenastúpi, sa zranil ďalší brankár - Curtis Joseph. V zápase so San Jose si podvrtol členok a niekoľko dní nebude hrať.

Josepha zrazil na zem na konci prvej tretiny útočník San Jose Jonathan Cheechoo, keď zakopol o chránič detroitského brankára. Ten okamžite pocítil bolesť v pravom členku, ktorý mu vlani na jeseň operovali. Podľa informácií z Detroitu čaká na Josepha vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktorá spresní diagnózu a pravdepodobnú obdobie liečby. Tréner Dave Lewis však s Josephom na sobotňajší zápas s Coloradom nepočíta. V bránke bude Manny Legace a z farmy Detroit povolal 29-ročného Marca Lamotha. Ten v NHL odchytal iba dva zápasy, ešte ako člen Chicaga Blackhawks v sezóne 1999/2000.

„Nestalo sa to v príliš vhodnej chvíli," poznamenal Joseph. „Je to neuveriteľné, ale našťastie by zranenie nemalo byť vážne a play off je ďaleko," dodal. V tejto sezóne sprevádza 36-ročného Kanaďana veľká smola. Po Haškovom návrate do NHL ho chcel Detroit urýchlene vymeniť, no neuspel, potom poslal brankára s platom 8 miliónov dolárov na farmu do AHL a teraz keď sa po Hašekovom zranení stal jednotkou v Detroite utrpel zranenie. V tejto sezóne odchytal Joseph 26 zápasov, dosiahol 13 výhier, priemer 2,44 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 90,5 %. (čtk, sb)

Súvisiace články