Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Mužský zjazd v Chamonix zrušili pre hmlu, náhrada nebude

TASR|4. feb 2006 o 16:37

Chamonix 4. februára (TASR) - Sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Chamonix zrušili pre hustú hmlu. Organizátori ...

Chamonix 4. februára (TASR) - Sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom stredisku Chamonix zrušili pre hustú hmlu. Organizátori štart pretekov viackrát posunuli, no viditeľnosť v strednej časti trate sa nezlepšila a po vyše dvaapolhodinovom čakaní napokon padlo rozhodnutie, že posledná mužská súťaž pred začiatkom zimnej olympiády v Turíne sa z bezpečnostných dôvodov neuskutoční.

O držiteľovi malého glóbusu v kráľovskej disciplíne sa tak rozhodne až v marcovom finále SP vo švédskom Aare, pretože náhrada za zrušený zjazd v Chamonix nebude. "Nemáme v kalendári žiadne voľné miesto. Po zimnej olympiáde sú na svahoch v Japonsku a Kórejskej republiky totiž na programe iba súťaže v točivých disciplínach. Urobili sme všetko pre to, aby sa v sobotu v Chamonix súťažilo, no naša snaha vyšla nazmar," povedal riaditeľ pretekov Günter Hujara.

Na čele priebežnej klasifikácie zjazdu je zatiaľ so ziskom 498 bodov obhajca vlaňajšieho prvenstva Rakúšan Michael Walchhofer pred svojím krajanom a olympijským šampiónom zo Salt Lake City 2002 Fritzom Stroblom (441). Šancu na krištáľovú guľu živia ešte aj Američan Daron Rahlves (408) a Marco Büchel z Lichtenštajnska (400).

Súvisiace články