Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Mužský basketbal pod Vihorlatom žije

Sportnet|Publikované 11. okt 2003 o 00:00

Humenné - Basketbalové súťaže začali svoju tohtoročnú sezónu tak trochu v pozmenenom šate. Celoslovenský záber má extraliga tvorená desiatimi

družstvami, ako prvá liga, ktorá sa po zápasoch v skupinách východ - západ rozdelí na baráže o postup i udržanie sa. Druhá basketbalová liga má tak už iba regionálny charakter a v "našej" skupine sa v sezóne 2003/2004 predstaví v spoločnosti dvanástich účastníkov aj BK Humenné, ktorý v minulých dvoch sezónach ešte bojoval o poschodie vyššie. Tak ako aj iné športové odvetvia, ani basketbal to nemá finančne na ružiach ustlaté a pocítili to aj pod Vihorlatom, kde do poslednej chvíle nevedeli, či muži pod deravými košmi v súťaži vôbec nastúpia. "Súťaž začíname bez hlavného sponzora a s prosbou o pomoc sa budeme obracať na tých, ktorí už niekoľko rokov pomáhajú príspevkami, aby sa udržal pri živote, a aby sa basketbal v mužskej kategórii v Humennom hral aj naďalej. Tak im, ako aj mestu i vedeniu SPŠCHaP, s ktorým máme dlhoročnú spoluprácu by som rád poďakoval a zároveň vyjadril presvedčenie, že k "záchrancom" mužského basketbalu sa pridajú aj ďalší," priblížil ekonomické zázemie klubu jeho tréner Jozef Babjak.

Rozhodnutie o prihlásení BK Humenné do súťaže padlo skutočne v poslednej chvíli, a preto o príprave veľmi ani nemožno hovoriť. Pár tréningov a jeden prípravný zápas je pred súťažou skutočne málo. A to sa ešte pozmenil aj hráčsky káder. "S aktívnou činnosťou skončil Kuľha. Na štúdium do Bratislavy odišiel Orendáč, Nemec zase študuje v Košiciach, bude však dochádzať každý týždeň a podobne je to aj s Janočkom. Bakoš pracuje v zahraničí, no ak bude doma, počítame s ním. Viac príležitostí však budú dostávať tí hráči, ktorí sú doma a budú pravidelne trénovať. Čakám na odozvu zo strany ďalších mladých hráčov BK Mecom, ktorých som oslovil s ponukou, aby sa zapojili najprv do tréningového procesu a neskôr, ak preukážu herné kvality, disciplinovanosť a bojovnosť, dostanú príležitosť aj v zápasoch," konštatoval J. Babjak. A ako je humenský kormidelník spokojný s vstupom Humenčanov do súťaže? "V dvoch stretnutiach sme zatiaľ vyhrali, takže logicky by som mohol byť spokojný, no herne to optimálne rozhodne nie je. O silách súperov s výnimkou juniorov Michaloviec toho veľa nevieme. Zbierame informácie, aby sme sa zorientovali. Aj v predchádzajúcich ročníkoch sme začínali súťaž podobne s pribudajúcimi tréningami a zápasmi naša výkonnosť rástla. Máme priaznivé rozlosovanie a ak neprídu zranenia, mohli by sme ten správny rytmus chytiť už v polovici novembra. Dovtedy budeme musieť využiť skúsenosti, hrať takticky a viac bojovať," dodal J. Babjak.

Súvisiace články