Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Mužské finále snov Nadal - Federer je na spadnutie

Sportnet|Publikované 8. jún 2006 o 00:00

Dvojke parížskeho turnaja, Španielovi Rafaelovi Nadalovi (na snímke REUTERS), robil včera devätnásťročný Novak Djokovič oveľa menej problémov ako v predošlom kole skúsený Austrálčan Lleyton Hewitt. Nadal bol lepší v každej štatistike zápasu, navyše ...

FOTO

Dvojke parížskeho turnaja, Španielovi Rafaelovi Nadalovi (na snímke REUTERS), robil včera devätnásťročný Novak Djokovič oveľa menej problémov ako v predošlom kole skúsený Austrálčan Lleyton Hewitt. Nadal bol lepší v každej štatistike zápasu, navyše mladý Srb bol limitovaný zraneniami, ktoré ho v úvode tretieho setu prinútili súboj vzdať.

Bojoval s bolesťami chrbtice i členka. "Podával som len na 40 či 50 percent. Nemyslím, že by bolo dobré, ak by som s tými bolesťami v zápase pokračoval. Predsa len, sezóna sa po tomto turnaji ešte nekončí," povedal Djokovič, ktorý je po Slobodanovi Živojnovičovi iba tretím Srbom vo štvrťfinále grandslamového turnaja.

Nadal natiahol svoju unikátnu antukovú sériu víťazstiev už na 58 v rade. V Paríži ešte neprehral, pri svojej vlaňajšej premiére turnaj vyhral. Jeho semifinálovým súperom bude Chorvát Ivan Ljubičič. "Je to veľmi ťažký turnaj s množstvom dlhých zápasov, ale stále nie som unavený. Cítim sa dobre a teraz sa musím sústrediť len na semifinále," povedal Nadal po stretnutí s Djokovičom.

Médiá už vopred začali naplno živiť víziu na finále snov Federer - Nadal. Švajčiar veľmi túži v Paríži vyhrať, veď získal už sedem grandslamových titulov, ale na Roland Garros sa dostal najďalej do semifinále. A Nadalovi má čo vracať. V antukovej sezóne s ním prehral vo finále v Monte Carle aj v Ríme. Na finálovú tému sa však svetová jednotka odmieta baviť. "Až po semifinále," odkázal novinárom. V ňom bude čeliť Argentínčanovi Nalbandianovi.

(slo, tasr)

Súvisiace články