Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mužská hádzanárska extraliga sa bude hrať po novom

Stanislav Hudák netají spokojnosť. Šéf michalovského klubu zmeny v súťaži privítal. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 1. jún 2012 o 22:00

Zmenil sa hrací systém súťaže, vedenie HC winLand netají spokojnosť.MICHALOVCE. Najvyššiu slovenskú súťaž hádzanárov, ktorá nesie názov Tipos extraliga, čakajú v budúcom ročníku zmeny týkajúce sa hracieho systému.

Súťaž už nebude vrcholiť zaužívaným play-off, ale prvýkrát si najlepšie mužstvá zahrajú o titul v tzv. Final Four, teda dvojdňovým turnajom štyroch najlepších tímov.

O novom hracom systéme sa rozhodlo na stredajšom zasadnutí aktívov klubov, ktorého sa zúčastnili zástupcovia všetkých tímov okrem Michaloviec a Košíc, ktorí sa ospravedlnili.

Po novom sa extraliga už bude hrať nasledovným spôsobom: deväť mužstiev sa každé s každým stretne štyrikrát (2x doma, 2x vonku) v základnej časti, takže spolu odohrajú 32 zápasov (36 kôl). Nasledovať bude dvojdňový finálový turnaj štyroch najlepších mužstiev, z ktorého vzíde majster Slovenska.

„Náš klub chcel, aby sa dlhodobá časť hrala štvorkolovo, takže s tým sme spokojní. Avšak Final Four nie je podľa nás najšťastnejším riešením, radšej by sme privítali nadstavbu. Uvidíme, čo nasledujúca sezóna prinesie,“ prezradil nám predseda predstavenstva HC winLand Stanislav Hudák.

Štart 1. septembra

Nový ročník Tipos extraligy odštartuje počas prvého septembrového víkendu, novinkou je aj to, že obhajca titulu Tatran Prešov v nej bude pôsobiť od začiatku. Nováčikom je TJ Slovan Modra. Súťaž, z ktorej nikto nevypadne, vyvrcholí spomínaným Final Four 1. – 2. júna 2013.

„Pozitívom je aj to, že hrať sa bude pravidelne. Hracie termíny v novej sezóne už nebudú také rozhárané ako vlani. Práve nepravidelnosť zápasov mala za následok divácky úpadok na našich tribúnach,“ tvrdil šéf michalovského klubu.

Zmeny sa dotkli aj Slovenského pohára, v ktorom extraligisti môžu nastúpiť na zápas iba hráči do 23 rokov, doplnení maximálne o štyroch starších.

„S týmto vekovým obmedzením nemáme žiadny problém, v mužstve máme veľa mladých hráčov,“ doplnil S. Hudák.

Mali skončiť vyššie

V nedávno skončenej sezóne, ktorá bola pre HC winLand prvou medzi slovenskou elitou, obsadilo mužstvo konečné 6. miesto.

„Ťažko sa hodnotí sezóna, v ktorej sme mali skončiť do štvrtého miesta. Mali sme na to vytvorené podmienky aj hráčsky káder. Avšak ako nováčik sme si viedli dobre, ale zaplatili sme nováčikovskú daň,“ v krátkosti sa vrátil k ročníku 2011/2012 S. Hudák, ktorý nám o prípadných novinkách v kádri zatiaľ nechcel nič hovoriť.

„Momentálne prebieha posezónne obdobie, chlapci budú trénovať do 10. júna. O zmenách v mužstve sa dozviete približne o dva týždne, kedy budem múdrejší,“ tajuplne dodal na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.