Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mužská dvojka i trojka s väčšou kvalitou

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Košice - Vyše tridsaťčlenná výprava slovenskej nohejbalovej reprezentácie, ktorej jadro tvoria hráči a hráčky z výcvhodoslovenských klubov,

odcestovala dnes ráno do maďarského Szombathely. V meste pri rakúskych hraniciach sa od 28. novembra do 1. decembra uskutočňujú 5. nohejbalové MS mužov a 2. nohejbalové MS žien a juniorov.

Medzi mužmi budú Slovensko reprezentovať Štefan Forrai, Patrik Perun, Martin Perun, Ján Chovan, Marián Žigala (všetci NK DPMK Košice), Richard Makara (Šacung Praha), Marek Tomčišák (NK Laborec Humenné), Dušan Ifka (NK Hlohovec). V singloch sa tréner Vladimír Strojný rozhodol nominovať skúseného Mariána Žigalu, v dvojiciach nastúpia už osvedčení Patrik a Martin Perunovci a Forrai, v trojiciach sa ku Perunovcom a Forraiovi pridá Chovan a Richard Makara. "Myslím, že dvojka s Perunovcami bude optimálna, Maťo Perun bude adekvátny náhradník za mňa, ak by sa niečo prihodilo, alebo mi to nejako nešlo. Paťo je v dvojiciach suverénna jednotka, záleží na tom, komu to ako pôjde," hovorí Štefan Forrai. "Myslím, že dvojka bude ešte kvalitnejšia, ako bola minulý rok. Martin Perun bude hrať s nami takto prvýkrát, ale na PEM ukázal, že aj na vrcholnom podujatí v dvojke vie hrať. Čo sa týka trojok, je tam aj Rišo Makara, ten hral teraz vo finále o majstra ČR v družstvách. Má už v Ćechách rešpekt, hráva na vrchole českých podujatí, je to pre nás veľká posila. Navyše má veľké skúsenosti zo súbojov s českými hráčmi, my sa s nimi až tak často nestretávame. To je i istá chyba, že proti nim hrávame zriedkavejšie, na Slovensku nemáme takú kvalitu. Potom prídu MS, príde jeden zápas, ktorý je aj o psychike, ktorú nemáme až tak vytrénovanú ako Česi..."

V dvojiciach bude hrať Slovensko s Francúzskom, napája sa na Maďarsko - Kongo. "V druhej skupine sú Rumuni (spolu s USA a Ruskom - pozn. red.) a Česi (so Švajčiarskom a Chorvátskom - pozn. red.). Ak vyhráme všetko až do semifinále, tak v ňom sa asi stretneme s Rumunskom."

V trojiciach budú hrať Slováci s Francúzskom, napájajú sa na dvojicu ČR - Chorvátsko. "V trojiciach ma prekvapilo, že sa spájame so skupinou s Čechmi, tým pádom sa s nimi môžeme stretnúť na vrcholnom podujatí dvakrát. To sa ešte nestalo." To druhé stretnutie môže byť finálové - to prvé však bude tiež vážne. "Porazený pôjde v semifinále určite na Rumunov. A tí budú veľmi dobrí, minulý rok na ME ich Česi porazili až v troch setoch, v tom treťom 13:11. Radšej budeme chcieť ísť na Maďarov," uzatvára dvojnásobný majster sveta, ktorý obe prvenstvá (1994, 2000) získal v trojiciach. V Szombathely sa hádam urodí tretie...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.