Vzniesli žalobu. Mužovi, ktorý mal prepadnúť Kvitovú, hrozí dvanásť rokov vo väzení

Polícia Českej republiky ani po takmer roku od prepadnutia tenistky Petry Kvitovej nepozná páchateľa a prípad odložila. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. okt 2018 o 21:18

Češka sa medzičasom vrátila do svetovej špičky.

PRAHA. Voči 33-ročnému mužovi dôvodne podozrivému z prepadnutia dvojnásobnej wimbledonskej víťazky, českej tenistky Petry Kvitovej, ktorého česká polícia identifikovala, zadržala a obvinila ešte v máji, vzniesli žalobu z trestných činov vydierania s ťažkým ublížením na zdraví a porušovania domovej slobody.

V prípade potvrdenia jeho viny súdom hrozí predpokladanému, väzobne stíhanému páchateľovi dvanásť rokov za mrežami.

Informáciu priniesla v piatok verejnoprávna Česká televízia a internetový server Novinky.cz.

K prepadu Kvitovej došlo 20. decembra 2016 v jej byte v Prostějove. Ľavou rukou hrajúca tenistka pri ňom utrpela vážne rezné zranenia hornej končatiny, ktorou drží raketu.

Podrobila sa mimoriadnej náročnej operácii všetkých prstov a viacerých nervov a po nemenej náročnej rehabilitácii sa dokázala vrátiť na tenisovú scénu, ba dokonca do svetovej špičky.

Obžalovaný bol podľa českých médií v minulosti členom gangu, ktorá prepadávala starších a mal aj kontakty na drogovú scénu.

Už skôr ho za inú trestnú činnosť odsúdili na sedem rokov väzenia.

Od sklonku septembra je opäť vo vyšetrovacej väzbe, ktorú na neho uvalil Okresný súd v Prostějove v súvislosti s poskytnutím tipu trojici lupičov, ktorí potom brutálne prepadli advokáta v okolí Blanska.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: