Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Muťňanský s Kováčom svorne hovoria: "Chceme na cieľovú rampu"

Sportnet|Publikované 17. okt 2002 o 22:00

Košice - Od stredy už trénujú na cestách v okolí Košíc jednotlivé posádky na posledné podujatie tohtoročného sedemdielneho seriálu majstrovstiev

Slovenska, ktorým je 28. ročník Rallye Košice. Jeho výsledky sa zaratúvajú do majstrovstiev Európy s koeficientom 2, pohára východnej Európy, majstrovstiev Slovenska s koeficientom 2 a Pohára Slovenska. Počas nadchádzajúcich dvoch dní absolvujú posádky 520 km dlhú trať, na ktorej ich čaká18 rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 190 km. Štart podujatia je dnes o 14.00 h na Festivalom námestí a cieľ o 20.45 h. Zajtra sa posádky vydajú na trať ráno o 7.00 h a v cieli najrýchlejšiu organizátori očakávajú z Automotoklubu Košice o 16.00 h.

Napriek tomu, že usporiadatelia urobili maximum v príprave, štartové pole sa nečakane zúžilo o niektoré posádky. V priebehu tohto týždňa sa ospravedlnil Talian Felice Re jazdiaci na Toyote Corole WRC, včera ráno tak urobil aj ukrajinský majster v skupine N Andrej Aleksandrov. Na Slovensku ho postihli vysoké teploty a necítil sa najlepšie, preto radšej odcestoval späť na Ukrajinu. Predsa len v štartovom poli nebude chýbať úradujúci majster Slovenska Václav Pec s Petrom Uhlom na Forde Focus WRC. Na rovnakej značke sa predstaví aj Tibor Cserhalmi s Karolom Bodnárom. O slovenskom titule v absolútnom poradí ako aj v skupine N i F2 je rozhodnuté, preto pozornosť na poslednom podujatí sa sústredí na boj o zostávajúce dve medailové priečky. Bez zaujímavosti nie je ani hodnotenie v Pohári Slovenska, kde zatiaľ dominuje popradská dvojice Ivan Mutňanský Vladimír Kováč na enkovom Forde Ecsort Cosworth.

Najlepšiu čisto slovenskú dvojicu v prvej desiatke absolútneho poradia sme včera zastihli počas tréningu. "V stredu sme si prešli druhú a piatu eresku, avšak bola na nej hmla, na ceste je veľa lístia a strašne to šmýka," prezradil I. Mutňanský. Na ostatnom podujatí v Bratislave tento tandem pre poruchu diferenciálu súťaž nedokončila. "Pre nový sme boli až v Taliansku a verím, že počas košickej rely vydrží," hovorí s úsmevom I. Mutňanský. "Škoda tej Bratislavy, pretože počas nadchádzajúcich dvoch dní s nám mohlo jazdiť lepšie. V skupine N sa pokúsime zabojovať o lepšie ako piate miesto a v triede si chceme udržať tretiu priečku," prezradil I. Mutňanský. Spolujazdec Vladimír Kováč doplnil Ivana. "Náš cieľ je jasný ideme bojovať o Slovenský pohár, ale či to vydá, ukáže dnešok i sobota. Boli by sme veľmi radi, ak uvidíme cieľovú rampu, lebo by bolo všetko vyriešené." Vlado priznal, že rýchlostná skúška Lučiná je veľmi rýchla a každá chybička na nej môže zavážiť. "Rudľov sa jazdí na úzkom asfalte po lesných cestách, je rozbitá a začína sa to podobať na Svinicu. Domnievam sa, že táto ereska je najnáročnejšia. V druhý deň sa jazdí po štátnych cestách na širokom asfalte," dodal V. Kováč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.