Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mušinský vyhral Valentínsku snežienku

Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 15. feb 2017 o 23:00

ATU Košice usporiadal preteky v orientačnom behu s názvom Valentínska snežienka.

KOŠICE. Klub orientačného behu ATU Košice usporiadal 6. kolo zimnej o-série pretekov v orientačnom behu s názvom „Valentínska snežienka“ za účasti 50 pretekárov.

Kontrolné stanovištia boli situované v intraviláne košického sídliska Terasa v okolí Spoločenského pavilónu.

Zápolilo sa na štyroch tratiach rôznej dĺžky i orientačnej náročnosti bez rozdielu veku i pohlavia.

Na najťažšej „A“ trati dlhej 4,14 km s 27 kontrolami zvíťazil Tomáš Mušinský (ATU Košice) za 24:24 min.

Pre uvedeného víťaza to bolo už piate prvenstvo zo šiestich podujatí zimnej o-série pretekov.

Druhý finišoval Miroslav Papuga za 25:13 min. a tretí skončil Dušan Sláma (obaja ATU Košice) za 25:54 min.

Z troch štartujúcich žien na rovnakej trati bola najrýchlejšia celkove deviata Andrea Papugová (ATU Košice) za 31:23 min.

Na ďalších tratiach prvé tri miesta obsadili: „B“ trať (3,06 km, 21 KS) 1. Richard Sláma 22:55 min., 2. Ľuboslava Weissová (obaja ATU Košice), 3. Ľudovít Pavela (Kysak), „C“ trať (2,63 km, 17 KS) 1. Terézia Šofranková 24:29 min., 2. Jakub Janšo, 3. Simona Mihaličová (všetci ATU Košice), „D“ trať (1,69 km, 14 KS) 1. Katarína Perátová (KOB Kysak)18:27 min., 2. Tatiana Miňová (Košice), 3. Júlia Pavelová (Kysak).