Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Musia hrať v "pekle"!

Sportnet|Publikované 5. dec 2008 o 00:00

CHEMESÁCI PRIVÍTAJÚ RAKÚSKEHO VICEMAJSTRA Slovenský majster v týždni opäť preplietol účinkovanie v Stredoeurópskej lige so Slovenským pohárom.

CHEMESÁCI PRIVÍTAJÚ RAKÚSKEHO VICEMAJSTRA

Slovenský majster v týždni opäť preplietol účinkovanie v Stredoeurópskej lige so Slovenským pohárom. Semifinále zvládol bez problémov (Zvolen - Humenné 0:3), zajtra ho čaká rakúsky vicemajster - Hypo Tirol Volleyballteam Innsbruck.

HUMENNÉ. Pretrhnú chemesáci rakúske prekliatie? Zatiaľ v slovensko - rakúskej konfrontácii sa vždy tešil celok spod Álp. Kádre plné legionárov na stranách súperov zlomili humenský odpor. Vo Viedni a Innbrucku prehrali Slováci v štyroch, doma s Aich/Dob v troch setoch.

Megafavorit

V Stredoeurópskej lige suverénne bez prehry kraľuje slovinský Bled, na päty mu šliape práve rakúsky vicemajster z Innbrucku, ktorý prehral iba jediný raz, vo vzájomnom súboji doma v päťsetovej bitke. "Innsbruck je favoritom MEL-ky, pre nás je to megaťažký súper. Nastúpime však s odhodlaním, nemáme čo stratiť. Verím, že nás bude podporovať do posledného miesta plná hala," vyslovil prianie Richard Vlkolinský. Štatistika Hypo Tirol Volleyballteam Innsbruck len potvrdzuje slová o kvalite kádra. Sú v ňom iba dvaja Rakúšania, jedenásť cudzincov, medzi nimi aj slovenské trio Chrtiansky jr., Joščák a Chochoľák. Trénerom je Štefan Chrtiansky st.

Pekelná kulisa

Domáce stretnutia chemesákov sprevádza zatiaľ výborná kulisa, ktorá zaskočila napr. slovinské Anhovo natoľko, že súper pod Vihorlatom prehral. Niečo podobné si kouč chemesákov želá opäť. "Atmosféra musí byť ´šialená´, nás to vyburcuje, súper sa musí cítiť, že hrá v pekle," podotkol stručne, ale výstižne. To, že sa na jeden z vrcholov sezóny chystá fanklub chemesákov, potvrdil aj ich vodca. "Na Innsbruck máme pripravený špeciálny program, viac však neprezradím. Treba prísť a povzbudiť," konštatoval Vladimír Chalupka.

Chemesáci na STV 3

Športový humenský magnet víkendu bude môcť sledovať celé Slovensko. Je to tak preto, že zápas Stredoeurópskej ligy Chemes Humenné - Innbruck bude vysielať zajtra (od 19.00 hod.) aj športový kanál STV 3 v priamom prenose. Slovenský fanúšik volejbalu sa teda má na čo tešiť.

MARIÁN ŠKUBA

Súvisiace články