Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Musia byť pozorní, pretože by sa im nemuselo podariť znovu otočiť nepriaznivý vývoj

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice v posledných dvoch kolách bodovali naplno, takže sa zdá, že sa opäť odrazili k lepším výkonom. Povrdiť by to mohli dnes

na žilinskom ľade, kde sa však hrá všetkým mužstvám ťažko. Domáci sa totiž dokážu pred vlastným publikom o body pobiť, hoci v úvode sezóny sa im príliš nedarí.

"Očakávam naozaj ťažký zápas. Žilina doma iste bude chcieť vyhrať, takže to bude náročné," prognózuje najproduktívnejší obranca HC Tomáš Nádašdi (na snímke). Košičania majú určite v živej pamäti ešte domáci zápas proti tomuto súperovi, v ktorom prehrávali už 0:2, ale napokon stretnutie dokázali zvrátiť. V Žiline by sa im však zaspaný úvod vyplatiť nemusel, hoci v Martine ukázali, že aj vonku vedia stretnutie otočiť dokonca aj za nepriaznivého stavu 0:3. "Každý zápas je iný, také čosi by sa nám znovu nemuselo podariť. Musíme hrať už od začiatku zodpovedne a vyrážať do protiútokov. Žilina hrá bojovný hokej, kvalita je však na našej strane, takže uvidíme, ako to vypáli. Dúfam, že to dopadne dobre."

Koncom uplynulého týždňa bolo po prehrách v Poprade a najmä doma so Spišskou Novou Vsou v košickom tíme dusno, vedenie i tréneri prejavili svoju nespokojnosť a prikročilo sa i k sankciám. Následné víťazstvá nad Martinom a Zvolenom boli preto pre mužstvo povzbudením.

"Iste, pozdvihli psychickú náladu v kabíne, je to cítiť. Dúfam, že na zápasy s Popradom a Spišskou sme už zabudli, terau musíme ísť ďalej a snažiť sa o čo najlepší hokej."

Tomáš Nádašdi zatiaľ medzi zadákmi modro-bielych vedie v kanadskom bodovaní s ôsmimi bodmi a celkovo mu v mužstve patrí štvrtá priečka. Zatiaľ sa mu darí predovšetkým asistovať, gól totiž strelil iba jeden. Mohlo ich byť i viac, pretože Nádašdi sa na obrancu dostáva do sľubných príležitostí pomerne často. "Zatiaľ mi to v bodovaní ide. Šance naozaj sú, len tie góly chýbajú. Asi v tejto sezóne v košickom mužstve nie je súdené obrancom streliť toľko gólov ako predtým. Príležitostí totiž máme viac ako v minulosti, ale v 13 zápasoch sme my obrancovia strelili len tri góly a to je málo. Aj tréneri nám hovoria, aby sme ciac strieľali. Nemusí to byť vždy príklepom, stačí, keď puk nahodíme pred bránku a môže z toho byť nebezpečenstvo pre súpera. Teraz ideme vonku, takže dúfam, že zase zadáci niečo vymyslia." Nádašdi v poslednej vete narážal na fakt, že v poslednom stretnutí vonku v Martine dali obrancovia tri zo štyroch gólov. Boli to vôbec prvé presné zásahy bekov HC v sezóne. Žeby sa teda odteraz starali o góly v domácich zápasoch útočníci a na súperových klziskách obrancovia? "Nebolo by to zlé," zasmial sa 22-ročný hokejista.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.