Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Museli sa zaobísť bez Radčenka

Michal Urban návrat okorenil jedným gólom. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Zápasový program hádzanárov Tatrana Prešov v slovenskej Tipos extralige i SEHA League pokračuje.

Po dvoch predošlých „trojzápasových týždňoch“ na konci tohto odohrá osemnásobný slovenský majster „iba“ dva.

PREŠOV. V štvrtok 15. novembra (od 19. h) predohrá Tatran Prešov stretnutie 14. kola Tipos extraligy v Bratislave s ŠKP, po ktorom sa presunie do Chorvátska, kde v sobotu 17. 11. odohrá zápas 9. kola SEHA League s RK Nexe Našice.

V minulom týždni zohral Tatran Prešov výbornú partiu na pôde chorvátskeho majstra RK Croatia Záhreb. Slovenský majster síce chorvátskemu šampiónovi tesne podľahol, no výkonom zanechal v záhrebskej Dvorane Trešnjevka veľmi dobrý dojem.

Na druhý deň Prešovčania, už doma, rozdrvili finalistu minulého ročníka slovenskej extraligy MŠK Hlohovec.

V treťom zápase minulého týždňa docielil Prešov druhú presvedčivú výhru. V ôsmom kole nadnárodnej SEHA League hral Tatran s RK Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny do polčasu nerozhodne, no v druhom už spustil na snaživého a kvalitného súpera paľbu, ktorej neodolal.

Prešovskí hádzanári uzavreli minulotýždňovú bilanciu zápasov v dvoch súťažiach výhrou o deväť gólov.

Vyradil ho zranený sval

V stretnutí s Boracom Banja Luka tréner Tatrana Prešov Djordje Rašič s asistentom Ivanom Pompošom nemohli rátať so skúseným tvorcom hry Alexandrom Radčenkom.

Už v Záhrebe i potom v Prešove proti Hlohovcu hral so sebazaprením. Nuž a na zápas s Boracom pre problémy s lýtkovým svalom nenastúpil.

Na jednej strane absencia skúseného tvorcu hry majstrovského tímu, na druhej návrat na ihrisko dvoch, v minulosti stabilných hráčov Tatrana, pivota Tomáša Mažára a „univerzála“ Michala Urbana.

Prvý z menovaných vybehol na ihrisko po dlhej hernej pauzy zavinenej zranením kolena v 47. minúte, druhý (nastúpil po doliečení zraneného členka – pozn. red.) ho nasledoval po necelej minúte.

Akcii navrátilcov chýbal len gól

Obaja navrátilci boli bez zápasovej praxe dlhší čas, ale po príchode na ihrisko v zápase s RK Borac Banja Luka ich v tíme Tatrana Prešov bolo hneď cítiť. Dokonca v jednom prípade Mi. Urban perfektne načasovanou prihrávkou poslal do vyloženej šance T. Mažára. Škoda len, že tejto pohľadnej akcii chýbalo gólové zakončenie.

Do streleckej listiny boja o body v nadnárodnej lige sa napokon predsa len zapísal Michal Urban gólom z 52. minúty stretnutia.

„Bez hádzanej som bol vyše mesiaca, takže po zápasovom dianí som už bol poriadne hladný. Tréner Rašič mi naznačoval, že by som mohol do zostavy naskočiť už proti Hlohovcu. Nakoniec mne i „Džerymu“ Mažárovi dal proti Banja Luke. Po pravde povedané, na sto percent nie som ešte fit, no hrať sa s tým dá,“ priznal Mi. Urban. „Za šancu som vďačný a dúfam, že prídu i ďalšie.“

Na margo akcie s pivotom Mažárom, na strednej spojke hrajúci Mišo Urban uviedol: „Na lavičke sme sa zastrájali, že skúsime spolu predviesť nejakú akciu. Dať ňou vedieť, že obaja sme zase späť. Naozaj len málo chýbalo ku gólovému zakončeniu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.