Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Museli sa uspokojiť iba s remízou

Historicky prvý gól. Prvý gól na novom štadióne v podaní D. Sninského (vľavo) napokon stačil iba na remízu 1:1. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|Publikované 24. aug 2009 o 00:00

Ak by MFK Zemplín vyhral, vyhupol by sa na prvé miesto tabuľky, takto ho musia mrzieť dva stratené plusové body.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec odohrali v sobotu prvý zápas v tejto prvoligovej sezóne na vlastnom ihrisku. Kvôli rekonštrukcii svojho štadióna hrali doposiaľ päťkrát vonku a raz si našli prechodný domov v susednom Vranove nad Topľou. Aj preto túžili v premiére pred vlastným obecenstvom bodovať naplno. Neboli od toho ďaleko, veď gól znamenajúci remízu inkasovali v 88. minúte.

Opäť inkasovali v závere

Nie je to prvý raz v tejto sezóne, čo si MFK Zemplín nechal vziať body v záverečnej desaťminútovke. Predtým prišiel aspoň o remízu v Rimavskej Sobote gólom Živanoviča v 84. minúte a v predošlom kole inkasoval v Púchove z penalty v 80. minúte. "Neviem si to vysvetliť. Ide o takticko-technické chyby jednotlivcov, ktoré nás však stoja cenné body. Aj v sobotu sme sa jednej takej dopustili. Namiesto toho, aby sme loptu odpálili preč z nebezpečia, sme situáciu zbytočne chceli riešiť futbalovo a súper to pohodlne využil," konštatoval najnebezpečnejší hráč Michaloviec, útočník Dušan Sninský.

Mohli byť prví...

Strata dvoch bodov z domácej pôdy mrzí o to viac, že v prípade víťazstva by sa MFK Zemplín posunul na historicky prvú priečku v tabuľke. "Mohli sme byť prví a teraz máme dva plusové body z tabuľky pravdy mínus. To všetko kvôli jednej hlúpej chybe," neskrýval roztrpčenie dlháň z michalovskej ofenzívy, ktorý bol zároveň autorom vedúceho gólu Zemplínčanov. "Krajných stredopoliarov neustále nabádam, aby do 'ohňa' často centrovali lopty. Mateusz Pyrka tak urobil, prebral som si loptu do behu na hruď a špičkou kopačky ju umiestnil popri brankárovi do siete. Škoda, že moje ďalšie možnosti neskončili v sieti," dodal michalovský odchovanec, ktorý je s troma gólmi najlepším strelcom mužstva.

Michalovce - L. Mikuláš 1:1 (0:0)

MICHALOVCE. V premiére nebola na vynovenom michalovskom štadióne o vzruch núdza. Ako prví sa do šancí dostali domáci, strely Mižíka a Viskupa však nemali správny smer. Na opačnej strane sa v 20. minúte prezentoval bombou do brvna kapitán hostí Bella. Nováčik hrozil naďalej, hlavička Tomka mierila nad, so strelami Kapláňa a Olejára si brankár Pillár poradil. V 36. minúte sa mohli tešiť domáci, po centri D. Pyrku mal obrovskú šancu Sninský, ale jeho volej z piatich metrov stroskotal na zázračnom zákroku brankára Vreštiaka. Gól do šatne mohli streliť aj hostia, no v 44. minúte mieril Bezák zoči-voči Pillárovi vedľa. Z gólu sa prví radovali domáci, v 60. minúte si center M. Pyrku spracoval do behu Sninský a vkĺzačkou popri brankárovi poslal svojich do vedenia. To mohol zvýšiť v 75. minúte Gašpar, ale jeho únik z ľavej strany brankár Vreštiak kryl. V 84. minúte prudká strela Sninského tesne minula žrď a zakrátko namieril presne Gašpar, no rozhodcovia ho videli predtým v postavení mimo hry. Mužom záverečných minút bol napokon Mikulášan Tufegdič, najprv v 86. minúte po centri Blaščíka ešte Pillár jeho prudkú hlavičku kryl, no o dve minúty neskôr ho už Tufegdič krížnou strelou prekonal, a body sa museli deliť.

ŠTATISTIKA

GÓLY: 60. Sninský - 88. Tufegdič. ŽK: Viskup - Olejár, Blaščík. Rozhodca: Jaška - 1 785 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Pillár - M. Pyrka, Mižík, Vajda, Devečka - D. Pyrka, Ľubarskij, Šitov (46. Hreško), Viskup - Sninský, Kunca (73. Gašpar).

MFK TATRAN AOS: Vreštiak - Kapláň, Tufegdič, Šupej, Kandera - Bezák (73. Blaščík), Olejár (82. Juriga), Bella, Pitoňák, Škuta (90. Virgala) - P. Tomko.

Najlepší strelci

4 góly: Juraj Líška (Rimavská Sobota), Martin Luhový, Ján
Chovanec (obaja Púchov)
3 góly: Peter Tomko (Liptovský Mikuláš), Patrik Čarnota (Dolný Kubín), Dušan Sninský (Michalovce), Peter Kuračka (Zlaté Moravce), Michal Babic (Ružomberok)
2 góly: Tomáš Boháčik, Lukáš Hricov (obaja Lučenec), Fanendo Adi, David Depetris (obaja Trenčín), Matúš Pekár (Prievidza), Peter Iskra, Marek Jaworek (obaja Dolný Kubín), Adrián Candrák, Róbert Tomko (obaja Zlaté Moravce), Ruslan Ľubarskij (Michalovce), Ivan Tufegdžič (Liptovský Mikuláš), Oskar Lancz (obaja Šaľa)

Zostávajúce výsledky

Lučenec - Púchov 1:2 (1:1). Góly: 6. Masár - 20. J. Chovanec, 75. Martin Luhový, ŽK: Gonos - J. Plánička, rozhodoval Šipoš, 720 divákov.

Šaľa - Zl. Moravce 1:1 (0:1) Góly: 54. O. Lancz - 3. Kuračka, ŽK: Vojtíšek - Tomášek, rozhodoval Fajčík, 531 divákov.

Ružomberok B - D. Kubín 2:0 (0:0) Góly: 62. Kukoľ, 88. M. Babic, ŽK: Kukoľ, Kuhajdík - R. Kráľ, Jurky, rozhodoval Hádek, 1187 divákov.

streda: Prievidza - Trenčín 2:0 (1:0).

Program 8. kola

Sobota 29. augusta: Púchov - Liptovský Mikuláš (16.00), Lučenec - Rimavská Sobota (16.00), Dolný Kubín - Michalovce (16.00), Trenčín - Šaľa (16.00), Zlaté Moravce - Ružomberok B (19.30).