Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Murray premiérovo v hornej desiatke rebríčka ATP Entry

SITA|15. apr 2007 o 12:26

DUNBLANE 15. apríla (SITA) - Britský tenista Andy Murray sa v pondelok po prvý raz vo svojej kariére dostane do hornej desiatky svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie vo dvojhre, hoci počas tohto ...

DUNBLANE 15. apríla (SITA) - Britský tenista Andy Murray sa v pondelok po prvý raz vo svojej kariére dostane do hornej desiatky svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie vo dvojhre, hoci počas tohto týždňa vôbec neodohral súťažný zápas. Devätnásťročného rodáka z Dunblane posunula do Top 10 skutočnosť, že dosiaľ desiaty Nemec Tommy Haas nedokázal na antukovom turnaji v americkom Houstone zopakovať svoj vlaňajší prienik do semifinále: v piatkovom štvrťfinále podľahol Chorvátovi Ivovi Karlovičovi 6:7 (7), 4:6.

„Celú noc som sledoval vývoj skóre toho Haasovho zápasu a dlho som mal pocit, že sa mi to len sníva. Ostatných päť rokov môjho života som obetoval snahe o takéto niečo. Keď sa to napokon konečne udialo, zostalo som v príjemnom šoku,“ vyhlásil A. Murray. Dvojnásobný držiteľ trofeje zo San Jose sa budúci týždeň predstaví na antukovom podujatí ATP Masters Series v Monte Carle. V 1. kole má ako ôsmy nasadený voľný žreb a čaká na postupujúceho zo súboja Marc Gicquel (Fr.) - Florian Mayer (Nem.). Škót po úspešnom obhájení trofeje v spomenutom San Jose trikrát prehral v semifinále. V Memphise nestačil na Američana Andyho Roddicka a potom aj pre zdravotné problémy dvakrát podľahol Srbovi Novakovi Djokovičovi (naposledy v Miami deprimujúco 1:6, 0:6).


Súvisiace články