Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Murray dostal vážne varovanie od Gulbisa

Britský tenista Andy Murray. (Autor: TASR/AP)
SITA|9. aug 2013 o 10:44

Kanada wilmbledonským víťazom nežičila.

MONTREAL. Štvrtok bol na kanadských turnajoch severoamerickej tenisovej série na tvrdých povrchoch čiernym dňom pre úradujúcich wimbledonských šampiónov.

Marion Bartoliová v Toronte skrečovala zápas osemfinálového 3. kola dvojhry so Slovenkou Magdalénou Rybárikovou za stavu 6:7 (5), 0:1 a 15:40 na príjme a Andy Murray šokoval prehrou 4:6, 3:6 s Ernestsom Gulbisom v rovnakej fáze v Montreale.

Lotyš sa tešil z víťazstva nad dvojkou svetového rebríčka na šiesty pokus, predtým s ním päťkrát za sebou prehral.

Teraz navyše ukončil 13-zápasovú víťaznú šnúru obhajcu vlaňajšieho titulu na US Open.

"Nemôžem čakať, že bude môj tenis vždy dokonalý. Chce to čas. Dnes som hral proti veľmi dobrému súperovi , ktorý ma nepustil do tempa. Napriek tomu ma sklamala razancia mojich úderov," priznal Murray, ktorý má za sebou blok prípravy v Miami.

"Na začiatku som sa trápil zo základnej čiary, ale potom som pridal na agresivite a využil ponúknuté príležitosti," povedal 38. hráč počítačového poradia Gulbis.

"Tento rok som začínal zo 150. miesta, ale postupne sa šplhám nahor. Chcem sa usadiť v dvadsiatke. Tam vám stačí jedno - dve veľké víťazstvá a ste v desiatke," dodal štvrťfinálový súper domáceho Milosa Raonica.

Súvisiace články