Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Murray do konca roka nebude hrať

(Autor: FOTO - SITA/AP)
TASR|20. sep 2013 o 09:56

Wimbledonský víťaz má problémy s chrbtom a čaká ho operácia.

LONDÝN. Wimbledonský víťaz Andy Murray sa podrobí menšej operácii chrbta, aby bol stopercentne pripravený na štart novej sezóny.

Dvadsaťšesťročný Murray pre problémy s chrbtom vynechal Roland Garros, ale potom na tráve vo Wimbledone ukončil 77-ročné čakanie na ďalšieho šampióna z Veľkej Británie. Začiatkom septembra však neobhájil titul na US Open. Vypadol už vo štvrťfinále.

Murray sa v pozícii svetovej trojky mal predstaviť na koncoročnom finálovom turnaji ATP World Tour 2013 v Londýne, v novembri tam ale takmer s istotou nebude pripravený zúčastniť sa.

"Budúci týždeň sa Andy podrobí menšej operácii v snahe odstrániť dlhodobý problém s chrbtom," píše sa vo vyhlásení jeho manažmentu.

"Problém vznikol na turnaji Masters v Ríme, kde musel Andy odstúpiť a v máji hľadal radu u viacerých špecialistov. Po úspešnom návrate na trávnatých dvorcoch sa Andy dočkal úspechu v Queen's i vo Wimbledone, ale po nedávnych turnajoch na tvrdom povrchu a antuke sa opäť musel obrátiť na lekárov, aby problém vyriešil raz a navždy. Cieľom je byť úplne fit v novej sezóne."

Murray na facebooku napísal: "Ďakujem veľmi pekne za všetky krásne dnešné správy... V pondelok idem na operáciu. Dám všetkým vedieť ako to dopadlo. Vrátim sa späť silnejší."

Súvisiace články