Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Mucha cíti zodpovednosť za prehru 21-ky

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

Istanbul - Na istanbulský stánok prvoligového Besiktastu slovenský futbal nemá dobré spomienky. V európskych pohárových súťažiach prehrali na

štadióne Inönü Košičania i Trnavčania, v piatkovom úvodnom vystúpení kvalifikácie ME 2004 hráčov do 21 rokov aj mladí slovenskí reprezentanti s domácimi rovesníkmi. Chýbali naozaj sekundy, aby si zo súperovej pôdy odviezli cenný bod, keď po zákroku brankára Muchu odpískal v piatej minúte nadstaveného času hlavný rozhodca pokutový kop, ktorý Kemal panenkovským spôsobom premenil.

Slováci po záverečnom hvizde popadali na trávnik ako podťatí a plakali. Mucha si zaryl hlavu do trávy, obložil ju rukavicami a akoby skamenel. Z črtajúceho sa hrdinu zápasu, ktorý dovtedy chytil päť istých tureckých gólov, sa stal hádam najväčší nešťastník. "Podľa mňa ten zákrok na pokutový kop nebol. Cítim určitú zodpovednosť, mohol som tú situáciu riešiť inak. Turci však hrali dobre, vytvorili si plno šancí. Môže nás mrzieť, že sa nám za stavu 1:0 nepodarilo z dobrej príležitosti zvýšiť naše vedenie. Potom by sa zápas vyvíjal celkom inak. Súperovi sa darilo v strede ihriska, získaval odrazené lopty a dostával sa rýchlymi prihrávkami za našu obranu," povedal po stretnutí brankár Mucha.

Ktovie, kedy bude mať naša mladá reprezentácia také vyložené šance na ihrisku súpera ako teraz. Päťdesiat minút držala sľubný náskok, keď sa opierala predovšetkým o skvelé zákroky brankára. O vydarený začiatok sa postaral už v tretej minúte kapitán Róbert Jež vedúcim gólom po rohovom kope, keď mu center Čecha lišiacky prepustil pomedzi nohy Žofčák. "Tento signál s prepustením lopty sme nacvičovali celý týždeň a som rád, že nám to vyšlo. Bohužiaľ, ani to nestačilo a z troch bodov sa nakoniec tešia Turci. Pred rozhodujúcim gólom sme prehrali v priebehu piatich minút tri hlavičkové súboje pred našou šestnástkou a tlak súpera bol veľký. Sme veľmi nešťastní."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.