Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

MŠK Žilina - Maccabi Tel Aviv 1:0 - hlasy hráčov

SITA|30. júl 2003 o 23:10

ŽILINA 30. júla (SITA) - Hlasy hráčov po prvom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov MŠK Žilina - Maccabi Tel Aviv (1:0):


Marek Bažík (stredopoliar Žiliny a strelec jediného gólu zápasu): "V prvom polčase sme nechceli otvoriť hru, bolo to opatrné z oboch strán. Po prestávke sa už obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Izraelčania sa viac tlačili do útoku a poskytovali nám tak priestor. Myslím si, že sme zvíťazili vďaka viere. Pri góle som mal šťastie. Bola to pekná akcia, lopta sa ku mne odrazila od Gottwalda, čo obrancovia súpera nečakali. Je to najdôležitejší gól v mojej kariére. V odvete určite nemôžeme iba brániť, Maccabi má skvelé individuality, ktoré by to využili."


Miroslav Barčík (: "Prvých dvadsať až dvadsaťpäť minút nám viazla rozohrávka, kazili sme veľa lôpt. Súper bol veľmi nepríjemný, má skúsené mužstvo. Druhý polčas bol z našej strany lepší. Mali sme aj nejaké šance a našťastie sa jedna ujala. Partiu máme dobre rozohranú, verím v postup, aj keď to nebude jednoduché."


Avi Nimny (kapitán Maccabi): "Žilina má dobré mužstvo a odveta bude veľmi ťažká. Naďalej však zostáva naším cieľom postup. Prehra je pre nás nešťastná, mali sme viac šancí a napokon sme inkasovali hlúpy gól. Druhý zápas bude o to ťažší, že budeme hrať na neutrálnej pôde. Verím však, že z Izraela pricestuje do Budapešti veľa fanúšikov, ktorí nám vytvoria výbornú atmosféru. Šance po prvom zápase sú podľa mňa stále päťdesiat na päťdesiat."

Súvisiace články