Baláž s Linkom získali na majstrovstvách sveta striebro

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. júl 2018 o 15:06

Tri slovenské lode v piatkových finálových jazdách skončili na 5. mieste.

PLOVDIV. Slovenskí reprezentanti Samuel Baláž a Tibor Linka získali striebro na na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive.

C1Ž 500 m 6. Gabriela Ladičová

V piatkovom popoludňajšom A-finále disciplíny K2 na 1000 m v kategórii do 23 rokov finišovali na druhej priečke s odstupom 2,399 sekundy za zlatým duom Joel McKitterick a Thomas Green z Austrálie.

Bronz si vypádlovali Nemci Jakob Ronald Kurschat s Benediktom Bachmannom.

Junior Dávid Koczkás finišoval na kilometrovej trati C1 viac ako sekundu za bronzom.

Jessica Zatlkajová bola piata medzi juniorkami v K1 na jednom kilometri a Mariana Petrušová tiež piata v rovnakej disciplíne medzi pretekárkami do 23 rokov.

Finálovú jazdu má za sebou už aj kanoistka Lucia Valová, ktorá medzi juniorkami skončila na 500 m deviata.

Rovnako deviaty bol aj Adam Botek na kilometrovej trati medzi kanoistami do 23 rokov.