BELEHRAD. Ako posledné si osemfinálovú účasť na XXI. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Srbsku (6. - 22. 12. 2013) vybojovali Japonky, ktoré v piatkovom priamom súboji o postup z B-skupiny zdolali Alžírčanky jednoznačne 32:23.
Štyri družstvá si v základnej fáze udržali stopercentnú bilanciu, ide o víťazov skupín - úradujúceho vicemajstra sveta Francúzsko (A-skupina), Brazíliu (B-skupina), obhajcu prvenstva spred dvoch rokov Nórsko (C-skupina) a Nemecko (D-skupina).
Najlepšiu šestnástku čaká osemfinále, zvyšné družstvá budú bojovať o umiestnenie na 17. - 24. mieste a Prezidentský pohár.
A-skupina (Belehrad):
DR Kongo - Dominikánska republika 23:22 (15:13)
Francúzsko - Kórejská republika 27:22 (11:10)
Čierna Hora - Holandsko 27:25 (14:18)
Konečná tabuľka:
1. Francúzsko 5 5 0 0 125:80 10
2. Čierna Hora 5 4 0 1 135:92 8
3. Kór. republika 5 3 0 2 158:117 6
4. Holandsko 5 2 0 3 147:121 4
-------------------------------------------------------
5. DR Kongo 5 1 0 4 86:155 2
6. Dom. republika 5 0 0 5 92:178 0
B-skupina (Niš):
Japonsko - Alžírsko 32:23 (16:12)
Srbsko - Čína 32:18 (19:10)
Dánsko - Brazília 18:23 (9:14)
Konečná tabuľka:
1. Brazília 5 5 0 0 142:102 10
2. Srbsko 5 4 0 1 140:105 8
3. Dánsko 5 3 0 2 151:112 6
4. Japonsko 5 2 0 3 136:131 4
---------------------------------------------
5. Čína 5 1 0 4 114:168 2
6. Alžírsko 5 0 0 5 102:167 0
C-skupina (Zrenjanin):
Argentína - Paraguaj 25:15 (13:5)
Angola - Španielsko 21:30 (10:14)
Nórsko - Poľsko 23:18 (13:10)
Konečná tabuľka:
1. Nórsko 5 5 0 0 142:90 10
2. Španielsko 5 4 0 1 130:91 8
3. Poľsko 5 3 0 2 141:95 6
4. Angola 5 2 0 3 135:123 4
----------------------------------------------
5. Argentína 5 1 0 4 102:141 2
6. Paraguaj 5 0 0 5 55:165 0
D-skupina (Nový Sad):
Tunisko - Austrália 24:15 (12:8)
Maďarsko - Nemecko 26:27 (16:14)
Rumunsko - Česko 29:23 (14:7)
Konečná tabuľka:
1. Nemecko 5 5 0 0 152:116 10
2. Rumunsko 5 4 0 1 132:96 8
3. Maďarsko 5 3 0 2 143:114 6
4. Česko 5 2 0 3 144:135 4
----------------------------------------------
5. Tunisko 5 1 0 4 109:122 2
6. Austrália 5 0 0 5 68:165 0
Osemfinálové dvojice:
Francúzsko - Japonsko, Čierna Hora - Dánsko, Kórejská republika - Srbsko, Holandsko - Brazília, Nórsko - Česko, Španielsko - Maďarsko, Poľsko - Rumunsko, Angola - Nemecko