Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

MS v cyklistike: Juniori v druhej desiatke

Sportnet|Publikované 12. okt 2003 o 22:00

Titul majstra sveta v pretekoch jednotlivcov v kategórii do 23 rokov si na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike v kanadskom Hamiltone vybojoval

v záverečnom

špurte 9-člennej skupiny uzbecký reprezentant Sergej Lagutin, ktorý zvládol 173,6 km dlhú trať v čase 4:14:05 hod. Slovenský reprezentant

Matej Jurčo obsadil v konkurencii 132 štartujúcich 14. priečku so stratou 9 sekúnd na víťaza. Druhý slovenský reprezentant Marián Hecl

obsadil konečné 87. miesto so stratou 3:08 minúty. Majstrom sveta v cestných pretekoch juniorov sa na svetovom šampionáte cyklistov v kanadskom Hamiltone stal Holanďan Kai Raus.

Reprezentant krajiny tulipánov na 124 km trati pri poslednom stúpaní odpútal od vedúcej skupinky a prišiel do cieľa v čase 3:01:30

s náskokom 14 sekúnd pred Dánom Andersom Lundom, bronzový kov vybojoval Čech Lukáš Fus.

Slovenský reprezentant Martin Velits napokon obsadil 19. priečku so stratou 14 sekúnd na víťazného Rausa, hoci niekoľko kilometrov pred cieľom ešte siahal na zisk niektorého z cenných

kovov. Jeho brat Peter Velits, líder rebríčka SP UCI juniorov, obsadil 32. priečku (+14 s), tretiemu slovenskému zástupcovi Jakubovi

Slottovi preteky príliš nevyšli, keď so stratou 7:21 min skončil až na 92. mieste. Diváci lemujúci hamiltonské cesty boli svedkami

niekoľkých pádov, Kanaďana Kevina Lacomba museli so zraneniami krku previezť do nemocnice.