Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

MS sa skončili úspechom, organizátorom zablahoželal aj Samaranch

TASR|14. máj 2001 o 13:07

Hannover 14. mája (TASR) - Hokejové majstrovstvá sveta v Nemecku zaznamenali obrovský divácky záujem a Nemecký hokejový zväz (DEB) môže rátať s nemalým ziskom. (...)

Hannover 14. mája (TASR) - Hokejové majstrovstvá sveta v Nemecku zaznamenali obrovský divácky záujem a Nemecký hokejový zväz (DEB) môže rátať s nemalým ziskom. Priebeh celého šampionátu považujú organizátori turnaja za bezproblémový a hodnotenie 65. MS sa všeobecne pohybuje iba v superlatívoch. Organizátorom majstrovstiev a Medzinárodnej hokejovej federácii (IIHF) zablahoželal aj prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Juan Antonio Samaranch.

"Blahoželám IIHF a DEB za tento nádherný šampionát. Atmosféra na štadiónoch bola vynikajúca a MS 2001 považujem za veľký úspech pre svetový hokej. Dúfam, že aj ZOH 2002 v Salt Lake City sa takto zapíšu do povedomia verejnosti. Ja osobne považujem hokej za jeden z kľúčových športov na ZOH," povedal Samaranch na margo svetového šampionátu.

Generálny sekretár turnaja Franz Reindel takisto nešetril slovami chvály a konštatoval, že Nemecko bude zakrátko opäť kandidovať na usporiadanie MS: "Tieto majstrovstvá sú absolútnym úspechom hokeja a my sme získali neoceniteľné skúsenosti a sympatie celého sveta. To, že na stretnutia prišlo viac ako 407.000 divákov je neuveriteľné. S hrdosťou a sebavedomím sa Nemecko môže čoskoro uchádzať o ďalší šampionát. O výške zisku zatiaľ nemôžem hovoriť, nakoľko ešte nie je úplne vyčíslený. Ale určite to bude viac ako jeden milión mariek."

"Majstrom sveta sa stali diváci z Nemecka a zo všetkých kútov sveta, pretože zo šampionátu urobili úžasný zážitok. Celkovo prišlo na zápasy MS 407.542 priaznivcov, čo je fantastický priemer 7278 divákov na stretnutie. Haly boli zaplnené na 58,31 percenta a 14 z 56 zápasov bolo vypredaných," zhodnotil priebeh 65. majstrovstiev sveta hovorca organizačného výboru Henner Ziegfeld.

Súvisiace články