Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

MS 2022 v Katare nebudú v lete, ale v rozmedzí 15. novembra až 15. januára

(Autor: changuru.blogspot.com)
TASR|Publikované 8. jan 2014 o 11:29

Isté by malo už byť, že majstrovstvá sveta v roku 2022 nebudú v letných mesiacoch.

PARÍŽ. Futbalové majstrovstvá sveta v roku 2022 sa v Katare neuskutočnia v letných mesiacoch. Pre agentúru Reuters to uviedol generálny sekretár Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jerome Valcke, podľa ktorého sa rozhoduje medzi jesenným a zimným termínom.

"Termín konania finálového turnaja MS 2022 v Katare určite nebude v tradičných dátumoch v júni alebo júli. Myslím si, že sa bude hrať v termíne od 15. novembra do 15. januára," povedal Valcke pre rozhlasovú stanicu Inter Radio.

"Ak budeme hrať medzi 15. novembrom a povedzme koncom decembra, tak v danom regióne bude v tom čase najvhodnejšie počasie. V takom prípade by sa hralo pri teplotách, ktoré by skôr pripomínali teplú jar v Európe."

Stanovisko Valckeho mimoriadne prekvapilo šéfa Bayernu Mníchov Rummeniggeho, ktorý je zároveň prezidentom Európskej klubovej asociácie (ECA). "Slová generálneho sekretára ma prekvapili," priznal pre agentúru dpa.

V októbri FIFA odložila konečné rozhodnutie o tom, či sa bude svetový šampionát konať v zime s tým, že potrebuje celú záležitosť ešte prekonzultovať. Medzitým najvyšší futbalový orgán oznámil, že konečné rozhodnutie bude známe po MS 2014 v Brazílii.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.