Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

MS "20": Dnes súboj Slovákov so "žrebcami"

Sportnet|Publikované 30. nov 2003 o 23:00

Abú Dabí (SITA, TASR) - Veľvyslanec Slovenskej republiky v Spojených arabských emirátoch Peter Zsoldos prijal v sobotu vo svojom sídle v metropole

Abu Dabí vedenie slovenskej výpravy na futbalových majstrovstvách sveta do 20 rokov v zložení František Laurinec (prezident SFZ), Dušan Tittel (generálny sekretár), Juraj Obložinský (viceprezident), Andrej Machovič (viceprezident) a tréner dvadsiatky Peter Polák. Veľvyslanec zagratuloval k úspešného vstupu do turnaja a od prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) dostal pamätnú plaketu.

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 20 rokov čaká v pondelok najťažšia skúška v A-skupine MS "20" v SAE. Súboj s Burkinou Faso, ktorý sa začína o 17.45 h miestneho času na štadióne Mohammada Bin Zayeda v Abú Dabí, nielen priblíži víťaza k postupu z prvého miesta, ale aj preverí ambície oboch tímov. Mladým Slovákom by teoreticky mohla stačiť aj remíza, keďže vďaka víťazstvu 4:1 nad SAE majú výborné skóre. Prípravu zverencov trénera Petra Poláka na pondelkový

súboj však komplikoval neznámy vírus, ktorý vyčíňa v hoteli Armed Forces Officersď Club. Napriek viacerým prísnym "bezpečnostným" opatreniam a zvýšenému príjmu vitamínov si zo slovenskej výpravy vybral za obeť R. Konečného, M. Ivanu, F. Šeba, asistenta S. Barana i maséra J. Nováka. Najhoršie je na tom útočník Interu Šebo, ktorý mal ešte včera ráno vysokú teplotu. "Nemá zmysel robiť čokoľvek nasilu. Ak Filip nebude úplne v poriadku, nahradí ho Hološko. Konečný s Ivanom by už mali byť zdraví," povedal P. Polák, ktorý ešte

stále nemôže počítať so zraneným Miklasom.

O "žrebcoch", ako znie prezývka Burkiny Faso, majú slovenskí kormidelníci veľa informácií, súpera niekoľkokrát sledovali na videu a nechýbali ani na prvom zápase afrického tímu na MS "20" proti Paname (1:0). "Je to veľmi kvalitné mužstvo, ktoré

preferuje fyzicky náročný štýl hry. Majú niekoľko výrazných individualít. Naša cesta k úspechu vedie cez dôslednú obranu a taktickú disciplínu. Musíme súperovi vnútiť náš spôsob boja. Bude dôležité neposkytnúť Burkine Faso toľko priestoru ako Panama. Musíme čo najviac držať loptu, kombinovať a hrať po zemi," prezradil P. Polák.

Podľa slovenského kouča sú predovšetkým stopéri Burkiny Faso citliví na rýchlosť a obratnosť, čo môže byť výhodou pre "rýchlikov" typu Ivanu a Hološka.

Predpokladané zostavy:

Burkina Faso: Diakite - Coulibaly, B. Ouattara, Tassembedo, Bouyain - A. Ouattara, Panandetiguiri, Zongo - Maiga, Nikiema - Ouedraogo.

Slovensko: P. Kostoláni - M. Kostoláni, Brezinský, R.

Konečný, Čech - Ivana, Kurty, Bruško, Žofčák - Halenár, Šebo (Hološko).

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov:

D-skupina (Dubaj): Kolumbia - Egypt 0:0, Japonsko - Anglicko 1:0 (0:0), gól: 54. Sakata.

E-skupina (Al Ain): Saudská Arábia - Írsko 1:2 (0:1), góly: 49. El Mahyani - 18. a 77. Elliott, Mexiko - Pobrežie slonoviny 1:2 (0:1), góly: 85. De Nigris - 19. Tohoua, 58. Kone (11 m).

F-skupina (Abú Dabí): Paraguaj - USA 1:3 (1:0), góly: 6. Dos Santos - 53. Johnson, 68. Magee, 81. Convey,

Kórejská republika - Nemecko 2:0 (0:0), góly: 51. Lee Ho Džin, 70. Lee Jong Min.

Foto: 1 - šport/ ZAYED SEBO

Zápas so SA, z ktorého je i snímka súboja domáceho Salema Zayeda a Filipa Šeba, naši mladí zvládli na jednotku. Ako si budú počínať dnes?

Foto: TASR

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.