Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Mrzia ich zahodené šance

Sportnet|Publikované 24. mar 2009 o 23:00

Až tri stretnutia úvodného jarného kola sa skončili nerozhodným výsledkom 0:0, čo iste viac potešilo hosťujúce celky. Spod Dukly sa domov vracali s

cenným bodom hráči Barce a udržali ôsmu priečku tabuľky.

KOŠICE. V doterajšom priebehu sezóny nazbierali futbalisti Barce na súperových ihriskách osem bodov za dve víťazstvá a rovnaký počet remíz. Po zápase však kormidelník a predseda klubu Imrich Balogh priznal, že bod nezískali, ale skôr dva stratili.

Zmeny v základe

Niekoľko dní pred začiatkom odvetnej časti prenasledovali Barčanov zranenia a choroby, ale I. Balogh veril, že do prvého majstráku sa im podarí nastúpiť v najsilnejšej zostave. Opak bol však pravdou, ale hráči, ktorí dostali príležitosť, nesklamali a uhrali bezgólovú remízu. "Museli sme pre zranenia a choroby viacerých hráčov improvizovať v zostave. Zo štvorice útočníkov sme mali k dispozícii iba Pastora, preto sme k nemu posunuli Milkoviča. Pre trest ešte nemohol hrať Salič a po chorobe bol aj Hudák. Po niekoľkých minútach sa po nezavinenej zrážke zranil aj Švec, ktorého nahradil Barčák. Pomalšie sa rozohrával, ale potom hral dobre a ubránil Horochoniča. Nenastúpili sme v optimálnom zložení, ale chlapci v druhom polčase ukázali svoju bojovnosť a vedeli, čo chcú dosiahnuť. Solídny bol aj herný prejav, len škoda zahodených šancí," hovorí tréner I. Balogh.

Hvozdu podržali aj žrde

Premieňanie šancí je starou bolesťou tohto celku, ktorý vonku dal v jeseni iba päť gólov, avšak získal osem bodov, čo nie je zlé vysvedčenie. Hlavne v druhom polčase si niekoľko čistých vypracovali vo Svidníku, ale zostalo iba pri nich. Skúseného brankára neprekonali, a keď sa im to aj podarilo, podržali ho dobre umiestnené žrde. "Po hernej stránke sme obstáli lepšie ako v samotnej koncovke. Súper mal asi tri šance, ktoré obrana s brankárom dokázala bez problémov odvrátiť. Na druhej strane my sme si vypracovali šance, ktoré sa vonku musia premeniť, ak chceme pomýšľať na zisk bodov. Našich strelcov vychytal brankár Hvozda, keď si poradil so strelami Pastora aj Milkoviča. Durbák mieril iba do žrde, čo bolo iba vyvrcholenie našej streleckej nemohúcnosti v tomto stretnutí. S bodom môžem byť spokojný, ale pri lepšej koncovke to mohlo byť ešte lepšie," prezradil I. Balogh.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.