Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

MRC 2008 vyvrcholí v Betliari

Sportnet|Publikované 27. sep 2008 o 00:00

Osemdielny seriál pretekov amatérov Mini Rally Cup (MRC) 2008 čaká dnes posledné pokračovanie. Podujatie v Betliari patrí niekoľko rokov medzi

obľúbené medzi medzi jazdcami a aj preto padla voľba naň. Oproti minulým ročníkom organizátori z MTZ Racing teamu pripravili pár zmien.

BETLIAR. Rovnako ako v minulých rokoch sa preteky budú skladať zo štyroch rýchlostných skúšok na asfaltovom či šotolinovom povrchu. Podujatie sa začne o 8.00 hod. administratívnym preberaním a do štartu pretekov o 11.00 hod. jazdci ešte stihnú aj obhliadku trate či rozpravu.

Štyri rýchlostné skúšky sú rozdelené do dvoch etáp, pričom prvá a tretia, resp. druhá a štvrtá sa pôjdu na rovnakej trati. Zmenami prešli aj trate. Úvodná rýchlostná skúška má štart pri pošte a pokračuje smerom k futbalovému ihrisku a ďalej až k bývalému Zálesáku. Dĺžka trate je dva kilometre.

Potom na jazdcov čaká trať na Rožňava Bani. Kým prvá RS mala asfaltový povrch, druhá je šotolinová. Jej dĺžka 1,75 kilometra preverí ich schopnosti. Záver pretekov organizátori naplánovali na pol štvrtú popoludní.

Od 16.00 hod. sa začne vyhlasovanie výsledkov. Najprv pretekov MRC Betliar a potom aj celého seriálu MRC 2008.

Súvisiace články